מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תביעת נכות פנסיה נגד הפניקס

בהליך קופת גמל (ק"ג) שהוגש בשנת 2019 באזורי לעבודה באר שבע נפסק כדקלמן:

בית דין איזורי לעבודה בבאר שבע ק"ג 27425-12-17 בוקובזה ואח' נ' הפניקס פנסיה וגמל בע"מ ואח' בפני כבוד השופט יעקב אזולאי התובע: 1. ורד צביה בוקובזה 2. מיכאל בוקובזה (אפוטרופוס לדין) ע"י ב"כ עו"ד חיים קליר הנתבעת: 1. הפניקס פנסיה וגמל בע"מ ע"י ב"כ עו"ד הלן אורן שלנגר 2. הכול כלול אשדוד בע"מ ע"י ב"כ עו"ד רועי גיל 3. החברה העירונית לתרבות, ספורט ומרכזים קהילתיים באשדוד ע"י ב"כ עו"ד יעקב מלישקביץ' החלטה
לפני שתי בקשות: הבקשה הראשונה - בקשה לסילוק התביעה כנגד נתבעת 3 (להלן: "החברה העירונית")" ; בקשה שנייה - בקשה למחיקת התביעה נגד נתבעת 1 (להלן: "הקרן") נקדים רקע קצר התביעה הוגשה לאחר שהתובעת עברה תאונת דרכים קשה ביום 15.1.2015, אשר הותירה אותה בעלת נכות רפואית בשיעור של 100%.
להלן עמדות הצדדים בתמצית - בשתי הבקשות בקשת החברה העירונית לסילוק התביעה כנגדה על הסף לטענת החברה העירונית במועד בו התחילה התובעת לעבוד אצלה, ביום 23.9.2014, לא הייתה קרן פנסיה פעילה על שמה.
...
כאשר מצרפים לכך את זכות הגישה לערכאות, יש בכך כדי למסֵד מסקנה בדבר הצורך בשימוש זהיר ומבוקר טרם שביהמ"ש ישלח מעל פניו את התובע, ללא היזקקות לטענותיו.
משכך הם פני הדברים, לא מצאתי לנכון, בשלב מוקדם שבו מצוי ההליך, לסלק את התביעה נגד החברה העירונית על הסף ובנסיבות העניין - הבקשה נדחית.
סוף דבר בקשת החברה העירונית לסילוק על הסף - נדחית.

בהליך קופת גמל (ק"ג) שהוגש בשנת 2018 באזורי לעבודה חיפה נפסק כדקלמן:

לטענת הנתבעת, מאחר ועניינה של התובענה הוא בקשה לקבלת פנסיית נכות בהתאם לתקנון קרן הפנסיה, הסמכות העניינית לידון בתובענה מסורה לבית הדין לעבודה.
יצוין תחילה כי אמנם תביעתו של התובע הוגשה נגד "הפניקס – חברה לביטוח בע"מ", ואולם עולה בבירור כי בעלת הדין הנכונה אינה הנתבעת "הפניקס חברה לביטוח בע"מ" אלא "הפניקס פנסיה וגמל בע"מ". בהקשר זה מקובלות עליי איפוא טענות הנתבעת לפיה אין היא בעלת הדין הנכונה.
...
לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שצורפו להם וכן בבקשת הנתבעת ובתגובת התובע ונתתי דעתי לטענות הצדדים, הגעתי למסקנה שדין הבקשה להתקבל וכי יש להורות על העברת התובענה לבית הדין האזורי לעבודה.
ברי אפוא כי הנתבעת הנכונה נגדה היה צריך כתב התביעה להיות מוגש היא הפניקס פנסיה וגמל בע"מ. מסקנה זו יש בכוחה להביא לסילוק התביעה על הסף בשל העדר יריבות, אך אמנע מנקיטת צעד דרסטי זה מקום שהוא לא התבקש במפורש.
על כן אני קובע כי לבית משפט זה אין סמכות עניינית להידרש לתביעה.
אני מורה אפוא על מחיקת התביעה.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2020 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

בית משפט השלום בירושלים ת"א 44819-12-19 תיק חצוני: מספר תיק חצוני בפני כבוד השופט אלעד פרסקי תובעים פלוני נתבעים 1. הפניקס פנסיה וגמל בע"מ 2. ועד עובדי בית החולים הדסה החלטה
לאחר הגשת התביעה הציגה התובעת גם מסמכים המלמדים כי אושרה לה פנסיית נכות מחברת מגדל בשל פגיעה של מעל 75% בכושר העבודה.
...
בטופס שנשלח לתובעת לאחר פנייתה לחברה ("הנחיות להגשת תביעת אובדן כושר עבודה") התבקשה התובעת לצרף "אישורים רפואיים". אני סבור כי נוכח האינדיקציות לאי כושרה של התובעת, פעולה סבירה של הנתבעת לבירור זכאות התובעת צריכה הייתה לכלול הפניה לבדיקת רופא, שכן יש באינדיקציות אלה בכדי להקים אפשרות ממשית לזכאות לפיצוי לפי הפוליסה.
נוכח האמור, אני דוחה את בקשת הנתבעת לדחיית התביעה על הסף ונעתר לבקשת התובעת לפטור מהגשת חוות דעת רפואית.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2015 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

בעיניין סלמי נדונה תביעה של מבוטח עצמאי נגד הפניקס פנסיה וגמל בע"מ לחייבה לשלם פנסיית נכות על-פי פוליסה שרכש במסגרת קרן פנסיה.
...
בסופו של דבר, נמחקה העתירה בבג"צ אשבל.
אשר על כן, הנני דוחה את הבקשה.
הנני מורה למבקשת לשלם למשיבה הוצאות הבקשה בסך 5,000 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה למדד וריבית החל מהיום.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

בית משפט השלום בחיפה ת"א 3247-09-20 פלוני נ' קאסם ואח' בפני כבוד השופטת אפרת קריב תובעת פלוני נתבעות 1. גמילה קאסם 2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ פסק דין
התובעת הגישה תביעה לפנסיית נכות וניתנה לה פנסיה כזו מחברת הביטוח מיום 12.6.18 ועד 30.4.21.
...
אני סבורה כי יש לקבוע, בהתאם לקביעת המוסד לביטוח לאומי כי התובעת לא יכולה היתה לעבוד מיום התאונה ועד יום 31.3.2020.
כאמור לעיל, אני סבורה שהנכות הרפואית שנקבעה במל"ל, לרבות ההגדלה בגין תקנה 15 ל- 30% משקפת את נכותה התפקודית של התובעת, אולם באשר לגריעה מכושר ההשתכרות, לא ניתן להתעלם מהעובדה העולה המסמכים הרפואיים ומעדות התובעת כי התובעת מתמודדת מאז אוקטובר 2021 עם חשד לטרשת נפוצה שהיא מחלה נוירולוגית פרוגרסיבית שבעטיה כנראה לא יכולה היתה התובעת לשוב לעבודתה וזאת ללא קשר לתאונה נשוא התביעה.
אני סבורה כי אין ספק שהתובעת היתה זקוקה לסיוע אינטנסיבי במחצית השנה שלאחר התאונה אולם סביר כי מאז מצבה התייצב, בכל הנוגע לנכות הנובעת מהתאונה.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו