מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תביעה על נזקי פח ברכב בתאונת דרכים

בהליך תביעה קטנה (ת"ק) שהוגש בשנת 2017 בשלום אילת נפסק כדקלמן:

לפניי תביעה לפצוי כספי בסך של 5,473 ₪ בגין ניזקי פח שנגרמו לרכב התובעת כתוצאה מתאונת דרכים שארעה בין רכבה לרכב הנתבע, ביום 31/08/15, בכביש שירות המוביל מקניון "מול הים" לכיוון מלון "יו סוויטס" (לשעבר "מרידיאן") בעיר אילת.
...
מכל הטעמים המפורטים לעיל, שעיקרם הינם טעמים שבהיגיון, שוכנעתי כי גרסת התובעת סבירה יותר מגרסת הנתבע ועדיו ועל כן אני מעדיף את גרסת התובעת.
בהתאם לכך, אני קובע כי האשמה לקרות התאונה רובצת לפתחם של הנתבע ואשתו, אשר רכבם, הנהוג בידי אשת הנתבע, יצא מן החנייה, מבלי לתת זכות קדימה, ופגעה בחלק האחורי של רכב התובעת.
סוף דבר מכל המקובץ, אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבע לשלם לתובעת סך של 5,473 ₪ בצירוף 700 ₪ הוצאות משפט, כאשר סכום זה כולל את שכר הבטלה של שתי העדות שהעידו מטעם התובעת.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2018 בשלום אילת נפסק כדקלמן:

לפניי תביעה בסדר דין מהיר לתשלום סך של 21,197 ₪ בגין ניזקי פח שנגרמו לרכב התובעת בעקבות תאונת דרכים בה היו מעורבים רכב התובעת ורכב הנתבעות 2 ו – 3.
כן נטען בכתב ההגנה, כי חברת נמל אילת ערכה בירור באשר לקרות התאונה, מצאה כי נהג רכב היונדאי, שעבד באותה עת כמאבטח מטעמה, הוא האשם בתאונה ועל כן, נטלה אחריות לתאונה ושיפתה את נתבעות 2 ו – 3 על הנזק שניגרם לרכב המזדה.
עוד נטען בכתב ההגנה, כי נהג רכב היונדאי הוא נהג בעייתי מאוד והיה מעורב בעבר בתאונות דרכים.
...
סוף דבר נוכח כל האמור לעיל, אני מחייב את הנתבעים 1-3 לשלם לתובעת סך של 7,456.80 ₪ (40% מגובה הנזק העומד על סך של 18,642 ₪).
עוד אני מחייב את הנתבעים 1-3 לשלם לתובעת שכר טרחת שמאי בסך של 517 ₪ וכן הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך כולל של 2,500 ₪.
סך הכל ישלמו הנתבעים לתובעים סך של 10,473.80 ₪.

בהליך תביעה קטנה (ת"ק) שהוגש בשנת 2015 בשלום ראשון לציון נפסק כדקלמן:

לפני מונחת תביעה לפצוי התובע בגין ניזקי פח שנגרמו, לטענתו, לרכבו בתאונת דרכים מיום 8.9.2014.
לא מצאתי להעדיף את גרסת עד התובע על פני גרסת עד הנתבעים וממילא, כאמור, גירסתו של עד התובע לא נתמכה בעדים שהיו עמו ברכב ולא הובאו לעדות.
...
" לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ונספחיהם, שמעתי את עדויות הצדדים, עיינתי בתמונות והמסמכים שהוצגו על ידי הצדדים, ועמדתי על מכלול כל הראיות שהוצגו בפניי, הגעתי למסקנה כפות המאזניים מעוינות ועל כן דין התביעה להידחות.
המדובר במקרה זה בגרסתו של התובע שלא נכח בתאונה וגרסתו נסמכת על עדות מפי השמועה אל מול גרסת הנתבעים ולא מצאתי מקום להעדיף את גרסתו באשר לאופן קרות התאונה ותוצאותיה על פני גרסתו של נהג הנתבעים וממילא הגעתי למסקנה כי אין די ראיות המלמדות על אופן התרחשות התאונה ו/או ראיות המצדדות בגרסת התובע.
על רקע הנסיבות לעיל- התביעה נדחית.

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2013 בהמחוזי ירושלים נפסק כדקלמן:

רק עובדתי ודיוני: בבית משפט לתביעות קטנות התבררה תביעת המבקש כנגד המשיבים לפיצויים בגין "ניזקי פח" שנגרמו לרכבו בתאונת דרכים שארעה ביום 27.3.2012, בצומת היציאה מהישוב דלתון, בשעה שבקש לפנות שמאלה בצומת ולאחר שהשלים, לטענתו, את הפניה, נפגע הרכב בחלק האחורי ימני מרכב שנהג בו המשיב 1 (להלן: "התאונה").
...
לגופו של עניין, טוען המבקש, כי אין לקבל את קביעות בית המשפט קמא, שהעדיף את גרסת המשיבים על פני גרסתו, אף שלטענתו גרסתם, בשים לב לתמונות שהוגשו, אין בה כדי לבסס את המסקנה המשפטית, לפיה יש להטיל עליו את האחריות לתאונה.
יחד עם זאת, דין הבקשה להידחות גם לגופה.
בקביעתו זו, במועד בו ניתנה, לא נפל פגם ולא מצאתי מקום להתערב בה. סוף דבר, טענות המבקש זכו להתייחסות בית המשפט קמא ונדונו לגופן.
בנסיבות אלו, לנוכח ההלכה הנוהגת, כאמור, אין מקום להתערב בפסק-הדין ודין הבקשה להידחות.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2019 בשלום בית שאן נפסק כדקלמן:

         זוהי תביעה – המתבררת בהליך של סדר מהיר – שעניינה ניזקי פח שנגרמו לרכב התובע בעקבות תאונת דרכים מיום 13/09/2017.
משכך הם פני הדברים, ניתן לומר כי התובע לא הוכיח מה היה ערכו של רכב הטיוטה ערב התאונה, ואולם לא נראה לי שיהיה זה צודק לדחות את התביעה על שום כך בלבד וכאשר אין מחלוקת כי לרכב נגרמו נזקים שאינם מבוטלים ביחס לשוויו.
...
לפיכך, החלטתי להפחית סכום מסויים על דרך האומדנה משווי הרכב הנטען, זאת בגין הנזקים הקודמים שהיו בטיוטה כפי הודאתו של עד התביעה אריאל פרץ.
סופו של יום שאני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובע סך של- 15,400 ₪.
כמו כן, אני מחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובע הוצאות משפט בסכום כולל של – 1,700 ₪ (הכולל בתוכו סכום מקובל בגין שכר טרחת שמאי), וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של- 1,800 ₪.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו