מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תביעה להכיר בתאונת עבודה בכתף וקרסול

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2020 באזורי לעבודה באר שבע נפסק כדקלמן:

רקע עובדתי תביעת התובע להכיר בפגיעה בקרסול ימין ובכתף שמאל כ"פגיעה בעבודה", נדחתה על ידי המוסד לביטוח לאומי בטענה, כי "עפ"י האמור בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי, "תאונת עבודה" היא תאונה שארעה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו.
...
טענת הנתבע שלפיה לא הוכח קשר בין הבעיה בקרסול ימין לבין התאונה אינה מקובלת עלי.
אשר על כן, משמצאתי כי חוות הדעת מנומקת ומפורטת ומבוססת על הרישומים הרפואיים שעמדו בפני המומחה, הנני קובעת כי לא נפל פגם בחוות דעתו של ד"ר בשוראי, ולא מצאתי מקום שלא לאמצה.
לאור כל האמור, משלא מצאתי כל עילה לסטות מהאמור בחוות הדעת, מתקבלת חוות דעתו של ד"ר בשוראי והנני קובעת, כי הפגיעות בכתף שמאל וקרסול ימין של התובע מהוות "פגיעה בעבודה". אשר על כן, התביעה מתקבלת.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2021 באזורי לעבודה תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

התובע הגיש תביעה נגד החלטת הנתבע אשר לא הכירה בתאונה שבה היה מעורב התובע ביום 14.6.19 כפגיעה בעבודה.
בעקבות התאונה ניחבל התובע בכל חלקי גופו ובעיקר בברך ימין, גב תחתון, כתף, מרפק וקרסול שמאל.
...
הנתבע טען בכתב ההגנה שהוגש מטעמו כי נוכח העובדה שהתובע נסע ממקום העבודה שלא אל מעונו, הרי שדין התביעה להידחות.
בשל כך, דין התביעה להידחות, ואין אנו נדרשות לדון בשאלה אם הייתה הפסקה או סטייה של ממש בדרכו של התובע.
לסיכום נוכח האמור לעיל, אין מנוס אלא לדחות את תביעת התובע לדמי פגיעה.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2021 באזורי לעבודה תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

התאונה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי (המוסד) כתאונת עבודה.
קביעה כי "לא תתכן פגיעה בדיסקוסים צוארית מבלי שהיה לה איזה שהוא סימן בבדיקות בחדר מיון". זאת למרות שפקיד התביעות הכיר בפגיעה בצואר.
תעודה רפואית ראשונה 20.6.18 – כאב צואר ברך ימין קרסול שמאל שבועיים אחרי תאונה כאב כתף שמאל ידוע בעבר על קרע ב RC לדבריו לא מסוגל לחזור לעבודה מעוניין בהמשך חופשת מחלה בבדיקתו – רגישות בהנעת הכתף.
...
לאור הסכמת המשיב בדיון מיום 8.7.21 כי קיים פער בין ממצאי הוועדה ביחס לפגיעה הצווארית לבין אחוזי הנכות שנקבעו לו בגינה המצדיקה להשיב את עניינו לוועדה, אני סבורה כי טוב יהיה אם הוועדה תוסיף התייחסות לחלק מהטענות שהעלה המערער במסגרת הליך זה. ייתכן והיה מקום להתייחסות נוספת לכאבים בכתפיים ובעיקר בקרסוליים, היינו ניתוח הממצאים שמצאה הוועדה במסגרת מסקנותיה.
סוף דבר המערער יוזמן לוועדה על מנת שתשלים מלאכתה כאמור לעיל.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2022 באזורי לעבודה תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

התובעת הגישה תביעה להכיר במחלתה ברגל שמאל, כפגיעה בעבודה מכח הילכת מקרוטראומה.
ממצא כזה נמצא בדלקות כרוניות בגידים ושרירים כגון כתף, ברך וקרסול.
ככל שימצא כי התובעת סבלה מליקוי בגפיים התחתונות טרם תחילת העבודה או כבר בשנים הראשונות לעבודתה, או לחילופין ארועי מחלה/תאונה רלבאנטיים עדיין זה עשוי להיות רלבאנטי לדיון.
...
לאחר שנשמעו העדויות, ניתנה החלטתי מיום 21/6/21 בדבר קיומה של תשתית עובדתית בעילת מיקרוטראומה.
לאור כל האמור, התביעה נדחית.

בהליך ערעור ביטוח לאומי (עב"ל) שהוגש בשנת 2023 בהארצי לעבודה נפסק כדקלמן:

השופטת סיגל דוידוב-מוטולה לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האיזורי חיפה (השופטת אילת שומרוני-ברנשטיין ונציגי הציבור מר מוראד מפרע ומר צבי הלפרין; ב"ל 17779-10-21), במסגרתו נדחתה - בהתבסס על חוות דעתם של שני מומחים רפואיים שמינה בית הדין - תביעת המערער להכרה בליקוי בצוארו כפגיעה בעבודה.
ד"ר פריימן פירט כי המערער סובל מסוכרת ועודף משקל; כי קיים בתיקו הרפואי תעוד על כאבים בכתפיים, ברכיים, כפות הידיים, קרסוליים, מרפקים, גב תחתון וצואר מאז שנות ה-90; וכי ביום 6.9.19 נותח בצוארו בשל היצרות ספינלית בגובה 5-7C. ד"ר פריימן ביקש לעיין בבדיקות ההדמיה עצמן וקבע על בסיסן כי לשיטתו "הנבדק סובל ממחלת DISH הפוגעת בעיקר בעמוד השידרה... כפי שניתן לצפות בבדיקות ההדמיה לעמוד השידרה הצוארי והמותני. הדבר מתחיל כתמונה של דלקת פרקים, אולם, בהמשך, הדבר מתפתח לתמונה ברורה של DISH". ד"ר פריימן הוסיף כי "במידה והיה מדובר במחלה על רקע מקרוטראומה, וויברציות, הרמת משקלים וכיוצ"ב, הרי שהיתה מופיעה תמונה שונה ולא תמונה של DISH... מדובר במחלה דלקתית שגורמת להסתיידויות של הרצועות הבין חוליתיות... לאחר בדיקת 14 בדיקות הדמיה שונות על ידי, העידר פגיעה דיסקאלית והנמכה משמעותית בגובה הדיסקים, שולל מחלת מקרוטראומה בעלת משמעות...". לסיום קבע כי "ידוע כי כלים רוטטים עלולים להחמיר שינויים נווניים, אולם, התמונה הרנטגנית ברורה ובצורה חד משמעית מדובר במחלת DISH. אין כל עדות להחמרה ניוונית נוספת מעבר למחלת ה-DISH המקובלת בגילו של התובע". לד"ר פריימן הופנו שאלות הבהרה, ובתשובותיו הסביר בין היתר כי מחלת DISH כמחלה דלקתית כרונית סיסטמית אמנם מטופלת על ידי ראומטולוגים אך כיוון שהיא פוגעת במפרקי עמוד השידרה - היא ניתנת לאיבחון גם על ידי אורתופדים המתמחים בעמוד השידרה, כמותו; כי עיין במכתבו של ראומטולוג מטעם המערער (פרופ' רוזנר) לפיו בדיקות הדם ובדיקות ההדמיה מלמדות כי המערער אינו סובל ממחלת DISH אלא מ-Spinal & Lumbar Spinal Stenosis, אך הוא אינו מסכים עמו; וכי כלים רוטטים אמנם עלולים לגרום לשינויים נווניים, אך "אלו אמורים להתבטא בהרס הדיסק, היצרות המרווח הדיסקאלי ופגיעה בפסטות ולא תמונה כפי שמופיעה אצל התובע". עוד הוסיף כי גם אם יהיה מי שיסבור שאין מדובר ב-DISH, גם אז "לא ניתן לקבוע כי בעיותיו נגרמו כתוצאה ממיקרוטראומה על רקע של רטט" וזאת נוכח סוג הפגיעה.
...
עם זאת לאחר שקילה חוזרת של כלל החומר הגענו לכלל מסקנה כי בנסיבותיו של הליך זה אין בכך צורך, מהטעם שאין מדובר בחוות דעת יחידה אלא בחוות דעת המתווספת לחוות דעתו החד-משמעית של ד"ר ציון, שכאמור לעיל מצאנו כי ניתן להסתמך עליה ללא קושי.
בנסיבות אלה, וכאשר די היה גם בחוות דעתו של ד"ר ציון לבדה, לא שוכנענו שהוצגה הצדקה מספקת להחזרת התיק לבית הדין האזורי בשלב זה לצורך חקירתו הנגדית של ד"ר פריימן לאחר שמוצה שלב שאלות ההבהרה, ואף לא מצאנו טעם מספיק למינוי מומחה שלישי.
סוף דבר - נוכח כל האמור לעיל, הערעור נדחה.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו