מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תביעה לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2022 באזורי לעבודה באר שבע נפסק כדקלמן:

התובע הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבל דמי פגיעה תוך הכרה בפגיעה בה היה מעורב לטענתו ביום 25.11.2018, כ"תאונת עבודה".
...
בענייננו, לא רק שאין עדים ישירים לאירוע, אלא שאף לא מצאנו ברישומים הרפואיים הראשונים תיעוד אודות אירוע בעבודה מיום 25.11.2018.
כללו של דבר: בנסיבות המתוארות, בהן לא הוכח קיומו של אירוע תאונתי באמצעות עדים, והמסמכים הרפואיים הסמוכים למועד האירוע הנטען אינם מסייעים בידי התובע, בשל כך שהתלונות לא מאזכרות כלל את טענת התובע לתאונת עבודה ביום 25.11.2018 – הרי שהתובע לא עמד בנטל ההוכחה המוטל עליו, ועל כן דין התביעה להידחות.
אשר על כן – התביעה נדחית.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

טענות הצדדים תמצית כתב התביעה התובע טען שהוא נפגע בתאונת דרכים ביום 6.1.2017 במהלך עבודתו כנהג בחברת אגד תעבורה והגיש באמצעות הנתבע תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה.
...
התביעה שכנגד דין התביעה שכנגד להידחות וכפועל יוצא יש לקבל את הסעד המבוקש בהקשר זה בתביעה העיקרית, ולקבוע כי הנתבע אינו זכאי לקבלת תשלום שכר הטרחה הנתבע.
אין גם הסכם אשר מבסס את טענת הנתבע לזכאות לקבלת שכר בגין הייצוג בהליכים מול המל"ל. גם אם נקבל את גרסת התובע שכנגד הרי שעל פי תוכן ההסכמה לשכר הטרחה הוא ממילא לא זכאי לתשלום הנתבע - "עם כל הנהגים שאני מייצג אני מקבל 15% מהמל"ל ובפלת"ד אני מקבל משם" (עמוד 18 שורות 6-7).
סיכום לאור האמור לעיל דין התביעות ההדדיות להידחות.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2022 באזורי לעבודה באר שבע נפסק כדקלמן:

התובע הגיש תביעה למוסד לביטוח הלאומי לקבלת דמי פגיעה בגין התאונה האמורה והכרה בה כ"תאונת עבודה" כמשמעותה בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי.
[דב"ע נד/ 177-0 דוד טריכר – המוסד לביטוח לאומי [פורסם בנבו] (15.12.94); עניין ברדה]; עב"ל (ארצי) 652/08, צילה טמיר – המוסד לביטוח לאומי [פורסם בנבו] (5.7.09) לאחר ששמענו את טענות הצדדים ואת העדויות ובחנו את כלל הראיות - הגענו לכלל מסקנה כי התובע הרים את הנטל המוגבר ברמה המוטלת על שכמו להוכחת תביעתו.
...
נוכח כל האמור, התובע הוכיח כי אכן ארעה תאונה בתאריך 15.7.2019 וכי התאונה ארעה עקב עיסוקו במשלח ידו וכן תוך כדי עיסוקו.
מן המקובץ – אנו קובעים כי התובע השכיל לעמוד בנטל המוגבר הרובץ עליו בהוכחת התאונה כקשורה למשלח ידו, וזאת בשים לב להיותו עובד עצמאי שנפגע בסמוך לביתו.
לפיכך התביעה מתקבלת.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2023 באזורי לעבודה ירושלים נפסק כדקלמן:

בית הדין האיזורי לעבודה ירושלים ב"ל 55465-10-21 קה10 ינואר 2023 לפני: כב' השופט עמיצור איתם נציג ציבור (עובדים) מר/גב' נציג ציבור (מעסיקים) מר/גב' התובע אמיר גראב ע"י ב"כ: עו"ד בדראן סלאמה הנתבע המוסד לביטוח לאומי סניף ירושלים ע"י ב"כ: עו"ד יסמין דיגורקר פסק דין
התובע הגיש תביעה למוסד לביטוח הלאומי לקבלת דמי פגיעה בגין התאונה האמורה והכרה בה כתאונת עבודה כמשמעה בחוק.
...
לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, בראיות ובעדויות, הגעתי לכלל מסקנה לפיה התובע לא הרים את הנטל המוטל עליו להוכיח כי הפגיעה קרתה בדרכו מהעבודה למעונו.
בעניין זה אני מסכים עם טענת התובע לפיה מדובר בעדות שמועה כפולה ואף משולשת ובנוסף, בהתאם להודעת החוקר, מעסיקו של התובע חזר בו מעניין זה והכחיש כי אמר את שיוחס לו. סוף דבר לאור העובדה שמדובר בעדות יחיד, אשר אינה נתמכת בראיות אובייקטיביות או אנמנזה מסייעת, וכן לאור הסתירות בגרסה ופער הזמנים בין היציאה מהעבודה למועד ההגעה לאשפוז - לא מצאתי כי התובע הרים את נטל ההוכחה לקרות אירוע תאונתי בדרכו מהעבודה למעונו כנדרש ועל כן יש להורות על דחיית התביעה.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

להשלמת התמונה התובע הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה אך תביעתו נדחתה בשל האיחור בהגשת התביעה.
...
לסיכום, אני מעדיף את גרסת הנתבעת 1 על גרסת התובע וקובע שהתובע נפגע תוך כדי ירידה כאשר קפץ מתא הנהג ונחת על רכב הסוזוקי לפני שהשלים את הירידה והתייצב על שני רגליו.
אני מקבל את חישוב הנתבעות - 2 כי הפסדיו בתקופה זו הם בסך של 12,775 ₪ וכי לסכום זה יש להוסיף הפסד תנאים סוציאליים בשיעור 12.5% ובסה"כ 14,371 ₪.
אני מחייב את הנתבעת מס' 3 לשלם לתובע סך של 17,790 ₪ בתוספת שכר טרחת עו"ד בשיעור 13% בתוספת מע"מ והחזר אגרה ראשונה בסך של 712 ₪.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו