מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תביעה בגין רשלנות מקצועית של עורך דין

בהליך ערעור שונה - אזרחי (עש"א) שהוגש בשנת 2022 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

המערער ביקש להגיש באמצעות הסיוע המשפטי תביעה נזיקית בגין רשלנות מקצועית נגד עורך הדין חנינוביץ ומרשו מר שטובי, אולם לאחר בחינת נסיבות המקרה, הסיוע המשפטי קבע שלא מצא כל דרך משפטית או סיכוי משפטי לבקשה זו משום שכל ההחלטות שניתנו בתיקים השונים, ניתנו ללא נימוקים לגופם של דברים ומבלי שנאמר דבר לגבי התרשלות בהפקדת השיקים לבצוע, לא כל שכן לאחר שבית המשפט הכריע בשנת 2017 בטענות הצדדים על דרך הפשרה.
...
לסיכום, מורה על דחיית הערעור.

בהליך ערעור שונה - אזרחי (עש"א) שהוגש בשנת 2022 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

לפניי ערעור על החלטת הלישכה לסיוע משפטי מיום 14.11.21 שלא להעניק למערער ייצוג משפטי לצורך הגשת תביעה נזיקית בגין רשלנות מקצועית נגד עורך הדין נפתלי גור אריה (להלן: עו"ד גור אריה), מחמת חוסר סיכוי משפטי (להלן: ההחלטה).
...
לסיכום, מורה על דחיית הערעור.

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

המשיבה סבורה כי הניתוח וההחמרה במצבו של המבקש, אינם נוגעים לתביעה הנידונה, שהנה תביעה בגין רשלנות מקצועית של עורכת דין, ולא תביעה נזיקית רגילה.
...
באותו שלב, בימ"ש קמא כבר התרשם מהצדדים וטענותיהם, והחליט משיקוליו כי אין להיעתר לבקשה, ואין מקום להתערב בהחלטה זו. בהקשר זה צודק המבקש שההחלטה הנידונה לא נומקה כדבעי, וכי אזכורן של המילים "העדר רלוונטיות" אינו מהווה נימוק הולם להחלטה, וכי ראוי היה שבימ"ש קמא היה מנמק החלטתו באופן מעמיק יותר.
עם זאת, בנסיבות העניין, אני סבור כי העדר הנימוק אינו מהווה הצדקה לביטול ההחלטה, וזאת לאור שורת השיקולים שאוזכרו לעיל המובילים לאותה מסקנה אליה הגיע בימ"ש קמא.
לאור האמור לעיל, הבקשה נדחית.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

הדברים מקבלים משנה תוקף, עת מדובר בתובענה בגין רשלנות מקצועית של עורך דין שלא התייצב לדיונים משפטיים ועל כן נדחתה תביעת התובע.
...
לאחר ששקלתי את הדברים ואת התנהלות הצדדים אני סבורה כי יש לחייב את הנתבע בהוצאות משפט לטובת התובע בסך של 5,000 ₪ ואת התובע בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך של 12,000 ₪ ולהפחית את חיוב ההוצאות של הנתבע מחיוב ההוצאות של התובע - כך שהתובע יישא בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך של 7,000 ₪ תוך 30 יום.
לסיכום; מכל המקובץ פסק הדין שניתן נגד הנתבע במעמד צד אחד ביום 7.10.2013 בת.א 23648/08 - מבוטל.
התובע ישלם למנוח בגין האגרה ששולמה בתביעה משנת 2001 שנדחתה סך של 43,442 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 3.8.2009, וכן יישא בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין בסך 7,000 ₪.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי ירושלים נפסק כדקלמן:

רקע תביעה בגין רשלנות מקצועית של הנתבע כעורך דין אשר לטענת התובעות הורה להן להעביר כספים בסך של 5,360,000 ש"ח לטובת רכישת קרקע בשטח של 120 דונם באזור גבעת זאב, בלא שהיתה וודאות לקבלת הזכויות וכאשר התברר כי למוכר הפוטנציאלי אין כל זכויות בקרקע, והכספים ירדו לטמיון.
...
טענת ב"כ התובעות כי בשל כך נגרם להן נזק ראייתי שיש בו כדי להביא להיפוך נטל הראייה בתביעה הנוכחית, דינה להידחות.
משכך התביעה נדחית.
התובעות תשלמנה לנתבע שכ"ט עו"ד בסך של 50,000 ₪.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו