מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

תאונת דרכים בעקבות בלימה פתאומית

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

עסקינן בתביעה בגין ניזקי גוף שאירעו לתובע, יליד 1998, עקב תאונת דרכים מיום 28.8.21.
התאונה אירעה עת נסע התובע באוטובוס, ולטענתו עקב בלימה פתאומית של האוטובוס נפל ונחבל קשות.
...
לאחר שבחנתי את טיעוני הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להתקבל ואפרט.
אם יוכיח התובע את טענותיו באשר לגובה הנכות התפקודית ולסך נזקו ייתכן כי סך נזקו של התובע יעלה על סמכות בית משפט זה. אף משיקולי יעילות נראה כי יש לקבל את הבקשה להעברת הדיון ולא להורות לתובע למחוק את תביעתו ולהגיש תביעה חדשה.
לאור כל האמור לעיל אני מורה על העברת התביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום קריות נפסק כדקלמן:

  נסיבות היתרחשות התאונה: בתביעה נטען כי משעה שרכב הנפגע על קטנוע בדרכו חזרה לביתו מעבודתו, רכב שלפניו בלם בפתאומיות, דבר שאילץ את הנפגע לבלום את הקטנוע, ובשל כך ועקב רטיבות שהייתה על הכביש, הקטנוע החליק והנפגע ניפצע בכל חלקי גופו.
גרסה זו ממילא איננה סותרת את גרסת התביעה, לפיה הנפגע בלם בפתאומיות את הקטנוע בשל בלימה פתאומית של רכב אחר, וזאת בגלל רכב נקוי שהיה במקום.
הצדדים אינם חולקים על כך כי בהתאם להוראות החוק, ובפרט הפסיקה אליה הפנו בעיניין ת"א (חיפה) 53740-06-12 מדינת ישראל משרד הבטחון נ' פלוני (פורסם בנבו, 09.10.2018), על המבטחת לשפות את משרד הבטחון בגובה סכום הנזק על פי עקרונות חוק הפיצויים, והוא זכאי לשיפוי לגובה הפיצויים שהיו משולמים לנפגע, אילו היה מגיש תביעתו בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
...
בעניין ע"א 2577/14 ‏ פלוני נ' המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ (2015) התייחס בית-המשפט לבעל עסק פרטי, אשר עשוי להפסיק לפעול, כך שבעליו ייפלט לשוק העבודה בבחינת "לא לעולם חוסן". בנסיבות אלו, אני קובעת פיצוי גלובלי לעתיד על סך 150,000 ₪ (לפי 40% מחישוב אקטוארי לפי נכות תפקודית בשיעור 15% ובסיס שכר של 9,700 ₪ נכון למועד התאונה).
לדידה, העובדה שקיים סעיף המסדיר את מערכת היחסים בין ביטוח לאומי למשרד הביטחון בחוק, אין בו די לשם מסקנה שכזו.
לפיכך, משעה שהגעתי למסקנה כי הפיצויים המגיעים לנפגע על פי חוק הפיצויים קטנים משמעותית מסכום התגמולים, גם לפי חו"ד האקטואר מטעם המדינה, זכאית המדינה אך ורק לפיצויים אלו.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

בשל בלימה פתאומית, החליק הרכב, היתנגש בסלעים שמימין הכביש והתהפך על צידו.
באשר לעמוד שדרה צוארי הדגיש המומחה כי אנשים רבים לאחר תאונת דרכים סובלים מכאב כרוני מבלי שיהיה ממצא פתולוגי כלשהוא, וכי יתכן שהכלים הנמצאים כיום בידי הרופאים אינם מאפשרים למדוד ולגלות את הממצאים שיתנו לכך הסבר (עמ' 32 לפרוטוקול מיום 19.2.23 ש' 20-27).
...
אני סבורה כי יש להעמיד את הגריעה מכושר השתכרותו של התובע בעתיד על מחצית מהנכות הרפואית המשוקללת.
גם עובדה זו תומכת במסקנה כי השפעת הנכות על כושר השתכרותו של התובע תהיה מוגבלת.
מסלול חייו של התובע עד כה תומך אף הוא במסקנה האמורה.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

עקב הבלימה הפתאומית, התובעת נזרקה קדימה והיא נפגעה ממושב האוטובוס או מעמוד באוטובוס, נפלה על הריצפה ונוסע אחר נפל עלייה.
נזק לא ממוני התובעת זכאית לפצוי על פי תקנות פיצויים לנפגעי תאונת דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון) תשל"ו – 1976 על בסיס נכות משוקללת של 19.25% ובצרוף ריבית מיום התאונה.
...
ביתה של התובעת העידה בפניי על כך ומקובלת עליי טענת התובעת כי היא קיבלה שכר כנ"ל מביתה בגין טיפולה בילדיה.
מקובלת עליי טענת התובעת כי העליה בגובה שכרה נעוצה בהגדלת היקף עבודתה לאחר שהתפנתה לעבוד בהיקף שעות גדול יותר לאחר שאימה עזבה את הבית.
סוף דבר התביעה מתקבלת כך שהנתבעת תשלם לתובעת את הסכומים שנפסקו בראשי הנזק השונים.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

בית המשפט העליון העיר לאחרונה, כי אופן הניסוח של חריג זה מעורר קושי, "שכן סעיף 7 עוסק בהגבלת זכאות לפיצויים של נפגעים בתאונת דרכים; בעוד שסעיף 9 עוסק בזכות חזרה כלפי חייבים בפיצויים לפי החוק, במנותק מהשאלה אם הם נפגעו בתאונה. ואומנם, החריג האמור פורש כך שקיימת זכות חזרה כלפי מי שאחראי לתאונה "ולוּ הוא עצמו היה נפגע בה, הוא לא היה זכאי לפצוי לפי הוראת סעיף 7" (ע"א 7580/03..
בהקשר זה מקובלות עליי טענות קרנית בסיכומיה, שטענה בין השאר כי לו היה מדובר בגירסה אמיתית, ולפיה צד ג' החליק ו"התרסק" במהלך נסיעה מקטנוע, בגלל בלימה פתאומית של רכב לפניו, אזי ניתן להניח בסבירות גבוהה שצד ג', אשר כביכול נפגע בעצמו, היה עסוק בפגיעתו ובכאביו; אולם בלתי סביר להניח, שלמרות שצד ג' עצמו החליק ו"התרסק", לגירסתו, הוא מיד קם וניגש אל התובע לשאול לשלומו, זאת בשים לב שלתובע ולצד ג' לא היתה כל הכרות קודמת.
...
סוף דבר לאור כל האמור, המסקנה המתחייבת היא כי דין ההודעה של קרנית כנגד צד ג' להתקבל.
אני מחייב את צד ג' לשפות את קרנית במלוא הסכום שהיא שילמה לתובע, דהיינו בסכום של 500,000 ₪.
אשר להוצאות, קרנית הגישה רשימה של ההוצאות הריאליות שנגרמו לה בהליך זה, וכן חשבון שכ"ט עו"ד. אחר שעיינתי באלה, אני מחייב את צד ג' לשלם לקרנית הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בהליך זה בסכום כולל של 60,000 ₪.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו