מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

רשלנות נהיגה בפגיעה ברכב חונה

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2019 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

מוסיף וטוען התובע, כי ניסה ליישב את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט, אולם לא הייתה נכונות מטעם הנתבעים לעשות כן. לטענת נתבע 1, ארעה התאונה בעת שנסע בירידה בכביש, לפתע החליק עקב מים וסבון שהיו על הכביש וכתוצאה מכך פגע ברכב חונה ונהדף אל עבר רכב התובע ופגע בו בצידי השמאלי בלבד.
במצב זה ניתן להסתמך על סעיף 41לפקודת הנזיקין [נוסח חדש] (להלן - פקודת הנזיקין), לפיו: "בתובענה שהוגשה על נזק והוכח בה כי לתובע לא הייתה ידיעה או לא הייתה לו יכולת לדעת מה היו למעשה הנסיבות שגרמו למקרה אשר הביא לידי הנזק, וכי הנזק נגרם על-ידי נכס שלנתבע הייתה שליטה מלאה עליו, ונראה לבית המשפט שארוע המקרה שגרם לנזק מתיישב יותר עם המסקנה שהנתבע לא נקט זהירות סבירה מאשר עם המסקנה שהוא נקט זהירות סבירה - על הנתבע הראיה שלא הייתה לגבי המקרה שהביא לידי הנזק התרשלות שיחוב עליה". אני סבור שהנתבע לא הוכיח כי לא התרשל ולפי מיטב שפוטי הוא התרשל בנהיגתו.
...
גרסאות הצדדים כפי שהעידו בבית המשפט גרסת התובע, טארק עמורי: "אני הייתי יושב בבית, באו ילדים ודפקו על הדלת ואמרו לי שמישהו דפק לי את האוטו ליד הבית. האוטו שלי היה במקום שלא מפריע לדרך. ילדים קטנים באו אלי לבית ואמרו לי שמישהו נתן מכה לאוטו שלי. יצאתי עם פיג'מה לאוטו, ראיתי אדם יושב באוטו לבוש אלגנט. הוא היה בחתונה עם כמה רכבים, היה אפשר לבוא ממקום אחר ולא עם האוטו של החתונה, ונתן מכה לאוטו שלי ולאוטו של השכן שלי. שתי מכות בפעם אחת. הוא ירד, מיהר, נתן ברקס ולא יודע מה קרה אצלו. נתן מכה באוטו של השכן שלי אח"כ מהאוטו של השכן שלי על האוטו שלי. שתי מכות במקום אחד. דיברתי איתו ואמר לי שיש לו ביטוח והוא מצטער. זה מה שקרה. הוא אמר לי שיש לו ביטוח, אחרי יומיים אבא שלו התקשר אלי לבית". גרסת נתבע 1, דאהוד אבו דיאב: "אני הייתי הולך בשעה 5 או 4 לא יודע בדיוק מה היה השעה בצהריים. הייתי הולך לחתונה, נסעתי. בדרך שלי בירידה היה מישהו ששוטף את החנות שלו והיה מים וסבון על הרצפה והחליק האוטו. פגעתי באוטו הראשון בטמבון שלו ובפנס איפה שהנהג. האוטו הלך לצד שני, היה האוטו שלי בירידה, נגעתי בגלגל בצד הזה, בגלגל ובטמבון... את התמונות שהעורך דין שלי מציג אני צילמתי. אני בטיוטה פגעתי בחלק הקדמי שמאלי. עשיתי סיבוב בכל האוטו. אחר כך בא אבא שלי, הבעלים של האוטו הלבן לא היה, הוא דיבר עם הבת שלו ואבא שלי אמר שיתקן להם את הרכב. אמר להם שאם הם רוצים שילכו למשטרה ויש לנו ביטוח". דיון הכרעה לאחר ששמעתי את העדויות והתרשמתי מהן וכן בחנתי את הראיות, הגעתי למסקנה כי יש להעדיף את גרסת התובע על פני גרסת הנתבע וכי האחריות לתאונה רובצת לפתחו של נתבע 1.
מכאן, דין התביעה להתקבל.
מכאן, שהנזק הישיר ושאותו ישלמו הנתבעים לתובע יעמוד על סך של 20,553 ₪.
כמו כן ישלמו הנתבעים לתובע את הסכומים הבאים: בגין שכ"ט שמאי סך של 2,000 ₪, בגין אגרת בית משפט סך של 750 ₪ ובגין שכ"ט עו"ד סך של 3,000 ₪.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2015 בשלום רמלה נפסק כדקלמן:

בת"פ (כ"ס) 16578-06-11 מדינת ישראל נ' קאסם (15.1.12), הורשע נאשם בעבירות של נהיגה ללא רישיון, ללא ביטוח, בזמן פסילה, נהיגה בקלות ראש, הפרעה לשוטר ושבל"ר. הנאשם לקח את רכבו של אחיו ללא רשותו ונהג בו מבלי שהיה מורשה נהיגה ובזמן פסילה, משהורו לו שוטרים לעצור המשיך בנסיעה תוך שהוא עוקף במהירות רכבים, חוצה קו הפרדה וגורם לרכבים לסטות ממסלולם להאט או לבלום בפתאומיות.
בת"פ (כ"ס) 3242/06 מדינת ישראל נ' קרוואה (15.7.09) הורשע נאשם בנהיגה ברשלנות, ללא רישיון נהיגה וביטוח, הפרעה לשוטר ושבל"ר. הנאשם לקח ללא רשות את הרכב של הוריו והחל לנהוג ללא שהוציא רישיון נהיגה מעולם, בדרכו אסף קטין נוסף, נהג באופן מסוכן, משהורו לו השוטרים לעצור, המשיך בנסיעה פרועה ירד לשולים ונמלט מהמקום.
הנאשם פגע ברכב חונה וכן היתנגש בעמוד תאורה ובפח אשפה אשר פגע בהולכת רגל וגרם לה לחבלה.
...
באיזון בין השיקולים השונים, סבורני כי יש לגזור על הנאשם עונש מאסר קצר שירוצה בעבודות שירות לצד עונשים נלווים.
אני ער להמלצת שירות המבחן, אולם, בנסיבות העניין אני סבור כי היא אינה מאזנת כראוי בין שיקולי הענישה השונים.
סוף דבר אשר על-כן, הנני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: חודשיים מאסר בפועל אשר ירוצו בעבודות שירות.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2015 בשלום נצרת נפסק כדקלמן:

הגם שאין המדובר בתאונת דרכים עם נפגעים, אין להקל ראש באותה היתנהגות רשלנית של חוסר זהירות או תשומת לב, ובמיוחד עת מתווסף לנהגיה הרשלנית נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף או פוליסת ביטוח בתוקף.
עיון בעובדות כתב אישום מלמד כי הנאשם ביצע רצף של עבירות בזו אחר זו החל מנהיגה ללא רשיון רכב ופוליסת ביטוח בתוקף ובדרך נמהרת ורשלנית, היתנגש ברכב אשר חונה בצדי הכביש וגרם לו נזק.
...
ועל אף שזו גרמה נזק לרכב האחר, ועל אף שהוא נהג ברכב ללא רשיון רכב ופוליסת ביטוח בתוקף דומה שכל אלה מצויים ברף הנמוך -בינוני של הרשלנות ומשך סבור אני כי מתחם הענישה ההולם בעניינם, נע בין מאסר על תנאי ל- 4 חודשי מאסר בפועל.
באשר לרכיב הפסילה בפועל נע המתחם בין 6 חודשי פסילה בפועל ועד 18 חודשים וברכיב הקנס נע בין 1000 ₪ ועד 5000 ₪, באשר לעבירות מסירת ידיעות כוזבות ונסיון קבלת דבר במרמה סבור אני כי מתחם העונש נע בין מאסר קצר שיכול וירוצה בעבודות שירות ועד 12 חודשי מאסר בפועל.
לאור כל האמור לעיל הנני מוצא לנכון לקבל בעניינו של הנאשם חוות דעת הממונה על עבודות שירות.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2021 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

לטענת התובעת, עת רכבה היה בחניה בצד הדרך על רחוב הרוא"ה ברמת גן הגיח רכב הנתבעים בנסיעה ופגע במספר כלי רכב שחנו בצדי הדרך, לרבות ברכב התובעת, איבד שליטה והתהפך על גגו.
לטענת התובעת, הנתבע 1 כמי שנהג ברכב הנתבעים, אחראי ברשלנותו לקרות התאונה שגרמה לנזק לה ולרכבה.
...
סוף דבר דין התביעה כנגד הנתבע 1 להתקבל חלקית.
דין התביעה נגד הנתבעת 2 להידחות, ללא צו להוצאות.
לאור התנהלות הנתבעים ובכלל זה הנתבעת 2 שהביאה להתארכות ההליכים בתיק יתר על המידה , לרבות אי מתן תגובות בזמן או בכלל להחלטות בית המשפט במהלך הדרך, אני קובע כי הנתבעת 2 תישא בהוצאותיה לרבות שכר העדה המומחית מטעמה.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום טבריה נפסק כדקלמן:

בכתב האישום הואשם נתבע 3 בנהיגה רשלנית, היתנהגות הגורמת נזק, אי מתן זכות קדימה במעגל, עבירה שגרמה לחבלה של ממש.
קרנית מתבססת על טענתה, שהרכב הפוגע חנה בחניה אסורה והיווה סיכון תעבורתי ועל הגדרת "תאונת דרכים" בחוק, "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה; יראו כתאונת דרכים...וכן מאורע שניגרם עקב פגיעה ברכב שחנה במקום שאסור לחנות בו". "החניה במקום אסור, לפי החוק, כך נראה, היא חניה שיש בה סיכון תחבורתי" (א.ריבלין, תאונת הדרכים, סדרי דין וחישוב הפיצויים, מהדורה שלישית, עמוד 158).
...
באשר לטענת הנתבעת שהרכב הפוגע חנה ליד אבני שפה "אדום – לבן", אני סבורה שהנתבעת לא הרימה את נטל ההוכחה בקשר לטענה זו ולא הובאה ראיה המצביעה על כך. אבני השפה בתמונות שהוגשו לא מצביעות על אבני שפה "אדום – לבן". 19.
מכאן, שאני מקבלת את התביעה כנגדם, כמבוקש בסיכומי התובע, ומחייבת אותם בפיצוי התובע ביחד ולחוד עם קרנית.
נוכח המסקנה שהתקבלה לעיל, שרכב הבן שימש כזירה בלבד והוא לא רכב מעורב בתאונה, אני דוחה את ההודעה שנשלחה לבן.
אני מורה על הגשת תחשיבי נזק באופן הבא: מטעם התובע עד ליום 30/4/22 ומטעם קרנית עד ליום 25/5/22.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו