מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

צירוף נכויות פסיכיאטרית ואורטופדית

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2018 בשלום קריות נפסק כדקלמן:

המבקשת צרפה לכתב התביעה בקשה למינוי מומחים בתחום האורתופדיה והפסיכיאטריה לשם בדיקתה וקביעת נכותה כתוצאה מהתאונה בצרוף תעוד רפואי.
...
דיון והכרעה לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בחומר הרפואי המונח לפניי באתי למסקנה, כי קיימת לפניי ראשית ראיה המספיקה למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה.
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים לגבי זהות הצד שיישא בשכרם של המומחים ולאחר שעיינתי בחומר הרפואי ובחנתי את הנסיבות, החלטתי כי המשיבים יישאו בשכרו של המומחה בתחום הפסיכיאטריה.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2016 בשלום נצרת נפסק כדקלמן:

הבקשה דנן איננה עוסקת בנכות האורתופדית אלא בנכות הפסיכיאטרית בלבד.
לגופם שלח דברים טוענת התובעת כי החומר הרפואי שצורף לבקשה איננו מלמד על כך שהיא סבלה מנכות פסיכיאטרית קודמת אלא מדובר בתלונות על קשיים ולחצים שהועלו בפני רופאת מישפחה.
...
אינני סבורה כי מדובר במסקנה מתחייבת ואף לא הסבירה ביותר.
כחלק מראיית התמונה במכלול הכולל, אף נתונים אלה אינם תומכים במסקנה כי מדובר במקרה חריג המצדיק הבאת ראיות לסתור.
אשר על כן הבקשה נדחית.

בהליך ערעור על פי חוק (על"ח) שהוגש בשנת 2022 באזורי לעבודה חיפה נפסק כדקלמן:

נוכח האמור, בהודעה מיום 29.11.22 קיבלה המשיבה את המלצת בית הדין, כי עניינו של המערער יוחזר לועדה על מנת שתתייחס לטענה שועדה רפואית לפי חוק נכי רדיפות הנאצים, התשי"ז-1957, קבעה לו בהחלטה מיום 1.5.2019 נכות רפואית בשיעור 40% בגין תגובה נפשית לרדיפות, לפי פריט ליקוי 34(ב)(4)-(5), ותשקול את קביעת הנכות הפסיכיאטרית בהתאם.
האבחנה שציין ד"ר ליברזון היא "BACK PAIN CHRONIC". אומנם יש ממש בטענת המשיבה, כי בערר (מוצג מש/1) פירט המערער את נושאי הערר, ולא טען במישור האורטופדי (ומעיון בהחלטת הועדה הרפואית מדרג ראשון עולה שבדרג הראשון לא נקבעה למערער נכות אורטופדית).
יחד עם זאת, אין הדבר מלמד שהמערער סבור שאינו סובל מליקוי אורטופדי, ולראיה צירף לערר מסמכים רפואיים בתחום האורטופדי.
...
דין הטענה להידחות.
סוף דבר הערעור מתקבל בחלקו.
המשיבה תשלם למערער שכר טרחת עו"ד בסך 2,500 ש"ח, ובתוך 30 ימים מהיום.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בהחלטת כב' הרשמת בכירה קרן כ"ץ מיום 18.10.20 תוקן כתב התביעה לבקשת התובע כך שצורפה לו חוות דעת מומחה בתחום האורתופדי ממנה עולה כי לתובע נותרה נכות משוקללת צמיתה מהתאונה בשיעור של 32%.
מחוות הדעת בתחום הראומטולוגיה מטעם התובע עולה כי לתובע נכות צמיתה מהתאונה בשיעור 30% וכי אין כל חפיפה בין הנכות הפסיכיאטרית או האורתופדית לנכות בגין פיברומיאלגיה ומחוות הדעת הנגדית מטעם הנתבעת עולה כי לתובע נותרה נכות מהתאונה בשיעור של 10% בגין מחלת הפיברומיאלגיה וכי קיימת חפיפה מלאה לנכות בתחום הפסיכיאטריה.
...
בהמשך להחלטתי מיום 24.04.23 ולפער בין עמדות המומחים מטעם הצדדים, ובהתאם לתקנה 88 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט-2018: הנני מורה על מינויו של פרופ' מכאל דוד, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום רפואת העור, על מינויו של פרופ' יחיאל לבקוביץ, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום הפסיכיאטריה, ועל מינויו של פרופ' מיכאל אהרנפלד, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום הראומטולוגיה, להערכת מצבו הבריאותי של התובע והאם לדעתו נכותו נובעת מהאירוע הנטען (להלן: "המומחה").

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2010 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

מכאן, שנכותה התפקודית של התובעת הוא צירוף 10% נכות פסיכיאטרית ו-5% נכות אורטופדית ויחד 14.5% נכות.
...
יתכן שהתובעת 1 אכן היתה בסופו של דבר משפרת את כישורי התעסוקה שלה, אך דומה שאת גבולותיהם ניתן לשער נוכח תכונות האישיות הבסיסיות שלה (שתוארו ע"י פרופ' מוניץ) וכישוריה הכלליים.
לסיכום: התביעה מתקבלת.
הנתבעים ישלמו לתובעות סך 347,277 ₪ בתוספת שכ"ט עו"ד בשיעור 13% בתוספת מע"מ והם ישיבו לתובעת 1 את שכ"ט פרופ' ציון חגי ששילמה.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו