מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

פיצויים למשפחה מוכרת בתאונת דרכים

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2016 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

נתבע 2 דרש ושאל את נתבע 1 מדוע שנביל, קרוב משפחתו, המוכר גם לנתבע 2, לא יירשם כבעליו של הרכב, ונענה כי לנביל טרם מלאו 18.
היא גם מאפשרת לקרנית לקבל את מלוא הסכומים ששילמה בגין מחדלם של אחרים, ובכך מונעת הטלת נטל הפיצויים על יתר ציבור המבוטחים על קרנית, המבקשת לחזור לבעלים ולהוכיח תביעתה, חל הכלל לפיו "המוציא מחברו עליו הראיה". לכן, נטל השיכנוע באשר לקיומם של התנאים לעיל, מוטל לפתחה (רע"א 8744/08 קרנית - קרן לפצוי נפגעי תאונות דרכים נ' ויצמן (2010) בפיסקה 4 לפסק דינו של כבוד השופט עמית).
...
לאחר שעיינתי בתיק בית המשפט, קראתי את כתבי הטענות והסיכומים שהוגשו, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להתקבל.
סוף דבר דין התביעה להתקבל.

בהליך גרימת מוות בנהיגה רשלנית (גמ"ר) שהוגש בשנת 2014 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

טיעוני הצדדים ב-13.10.13, הציגה התביעה לבית המשפט את עמדתה ולפיה, במסגרת של הסדר טיעון חלקי היא תבקש עונש של מאסר לפרק זמן של 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ופסילת רישיון הנהיגה למשך 10 שנים בפועל, כמו כן תבקש התביעה פסילה על תנאי ופצוי למשפחת המנוח כאשר הנאשם רשאי לבקש עונשים קלים יותר.
הנאשם העיד בפתח טיעוני ההגנה: הוא הצביע על הכאב הרב שהוא חש, לנוכח האסון שגרם, הוא חש בצער המשפחה, הכאב מוכר לו היטב שכן אף אחיו נהרג בתאונת דרכים לפני 4 שנים, והוא עוזר בכלכלת ילדיו.
...

בהליך ערעור פלילי תעבורה (עפ"ת) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

י' צלקובניק: בפנינו ערעור על גזר הדין שניתן בעיניינו של המערער על ידי בית משפט השלום לתעבורה מחוז המרכז (כב' השופטת ש' שפר) בגמר 11260-10-20 ביום 27.11.22, בעקבות הרשעת המערער, לאחר ניהול הוכחות, בעבירה של גרימת מוות ברשלנות לפי סעיף 64 לפקודת התעבורה (נ"ח) תשכ"א- 1961, בגין אחריותו לתאונת דרכים בה מצא מותו הולך רגל, מר הרצל נחמיאס ז"ל (להלן –המנוח).
על המערער הוטלו 9 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר מותנים למשך 3 שנים, פסילת רישיון נהיגה לצמיתות ופצוי למשפחת המנוח בסך של 15,000 ₪.
עוד נקבע על יסוד חישוב הבוחן, כי התאונה היתה נמנעת בכל מהירות הפחותה מ- 129.5 קמ"ש. גזר הדין בתסקיר שירות המבחן מיום 18.10.22 שהוצג בפני בית משפט קמא צוין כי למערער בעיות רפואיות, והוא מוכר כנכה על ידי הביטוח הלאומי.
...
גם העד טייב אישר כי הוא "מעריך" שהמהירות היתה "באזור" ה- 60- 70 קמ"ש, ולא ניתן היה להגיע לפיכך, לקביעה ממשית בעניין המהירות על יסוד עדות זו. סופם של דברים שהממצא שקבע בית משפט קמא בעניין מהירות נהיגה של כ – 86 קמ"ש עובר לפגיעה במנוח מבוסס כראוי, ואין מקום להתערב בו. סבור אני כי יש לדחות גם את טענת ההגנה לעניין שדה הראיה לעבר המנוח.
שלא כדעת בית משפט קמא, סבור אני כי הרשלנות שנגלתה בדרך נהיגתו של המערער משמעותית מאד, ואף גבוהה.
דרור ארד-אילון, שופט סוף דבר: הערעור נדחה על כל חלקיו.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

המערער הורשע בשתי עבירות של הריגה, נהיגה בשיכרות ונהיגה בקלות ראש שגרמה לתאונת דרכים ונדון ל- 8.5 שנות מאסר, מאסרים מותנים ופיצויים למשפחות הקורבנות.
יצוין כי למערער שהנו צעיר לימים, נגרם שבר בראשו, מוכר ע"י המל"ל וכי הוא נעדר עבר פלילי או תעבורתי.
...
אחר כל הדברים האלה אני קובע מתחם ענישה כדלקמן : 7-11 שנות מאסר בפועל .
התוצאה היא כי בניגוד לאמור בגזר הדין ובגיליון ההרשעות הקודמות, ריצה הנאשם 14 ח' פסילת רישיון נהיגה בניכוי 30 ימים פסילה מנהלית, כך שבפועל הוא ריצה תקופת פסילה רצופה של 13 ח' זאת בניגוד לאמור בגזר הדין.
לאחר ששקלתי כל האמור לעיל, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים : 10 שנות מאסר בפועל.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

הוריו גרושים, משפחתו מוכרת לשירותי הרווחה, תומכת בו ועומדת מאחוריו.
במישור הבריאותי, סובל מכאבים עזים כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב לפני מספר חודשים, לאחרונה אובחן כסובל מפוסט טראומה וקיבל אישור לשימוש בקנביס רפואי.
על כן, נימנע מהרשעתו והסתפק בענישה שיקומית הכוללת צו מבחן, צו של"צ, פיצוי למתלונן והתחייבות כספית שהיא בת הפעלה בתיק זה. הנאשם הפר את האמון שניתן בו. כחצי שנה לאחר מכן, במהלך תקופת הפיקוח, הסתבך בבצוע העבירות בתיק זה, ביצוען העיד על מעורבות חוזרת בחברה שולית ודפוסי היתנהגות אלימים והעלה סימן שאלה ביחס להצלחת הטיפול והשינוי שחל בו. בהמשך לכך, נגזר דינו מחדש, בית המשפט היתחשב בו והסתפק בהרשעתו והטלת ענישה צופה פני עתיד.
...
מדובר בכמות סם גדולה, מחולקת לשקיות המעידה על כוונת מסחר בה. אינני מקבלת את טענת הנאשם שיועדה רק לשימוש עצמי ודרך חלוקתה מזימה טענה זו. לפיכך מצאתי לקבוע כי מידת הפגיעה של כלל מעשי הנאשם בערכים המוגנים היא ברף הבינוני.
על כן, לאחר שבחנתי נסיבות מעשי הנאשם, מידת הפגיעה בערכים המוגנים והפסיקה הנוהגת, מצאתי לקבוע מתחם עונש כולל הנע בין 26-50 חודשי מאסר.
אשר על כן, אני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים: 9 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, במקום העבודה בית לשובע בכתובת צ'לנוב 18 תל אביב יפו.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו