מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

ערעור על פסיקת מזונות בגיר

בהליך בש"א (בש"א) שהוגש בשנת 1997 בעליון נפסק כדקלמן:

בית המשפט העליון[בשבתו כבית משפט][לערעורים אזרחיים ע"א 97 / 2468 בפני: כבוד הנשיא א. ברק כבוד השופט א. מצא כבוד השופטת ט. שטרסברג-כהן המערער: משה סורז'ון נ ג ד המשיבים: 1. שושנה סורוז'ין 2. עמית סורוז'ין 3. עופר סורוז'ין ערעור על פסק-דין בית המשפט
המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 26.2.97 בתיק 2713/92 שניתן על-ידי כבוד השופטת מ. רובינשטיין תאריך הישיבה: ז' בסיוון תשנ"ז (12.6.97) בשם המערער: עו"ד ז. ולנר וא. קומר בשם המשיבים: עו"ד אמיר פסק-דין השופטת ט' שטרסברג-כהן: המערער חויב על ידי בית המשפט המחוזי (כבוד השופטת מ. רובינשטיין) לשלם לאישתו ולבנו המשיב 3 (יליד 79) הסובל משיתוק מוחין, (להלן החסוי) מזונות בסכום חודשי של 5,500 ש"ח ממועד מתן פסק הדין (27.2.97).
המערער טוען שהסכום שנפסק אינו עומד בשום יחס ליכולתו, באשר הוא מישתכר סכום של 3,500 ש"ח בלבד ומקבל 2,800 ש"ח לחודש כקצבת נכות.
לטענתו המשיבה 1 היא בעלת עסק (בוטיק) שרווחים נאים בצדו והיא לא שותפה בנטל אחזקת החסוי שהוא כיום בגיר.
...

בהליך תמ"ש (תמ"ש) שהוגש בשנת 2021 בבתי המשפט לענייני משפחה נפסק כדקלמן:

על החלטה זו הוגשה בקשת רשות ערעור שנדחתה.
עוד דרש מזונות הבן הבכור, אך בהמשך הודיע כי אינו עומד על פסיקת מזונותיו הואיל והיה בגיר כבר בעת הגשת התביעה.
...
₪ עצמו פירעון יתרת ההלוואה המובטחת במשכנתא בגובה כ- 1,300,000 בסופו של דבר מכר את הבית ועבר להתגורר בשכירות עם שלושת הילדים.

בהליך בע"מ (בע"מ) שהוגש בשנת 2006 בעליון נפסק כדקלמן:

בבית המשפט העליון בע"מ 2721/06 בפני: כבוד השופטת ע' ארבל המבקש: פלוני נ ג ד המשיבות: 1. פלונית 2. פלונית בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים מיום 6.3.06 בע"מ 851/05 שניתן על ידי כבוד השופט י' שפירא בשם המבקש: עו"ד א' קדמי ][]החלטה
במהלך העירעור הועלתה הטענה על ידי המבקש כי הוא טעה והוטעה בהגשת ההליך, שכן למעשה מהגיען של בנותיו לגיל 18 נפסק תשלום המזונות באופן אוטומאטי.
לטענתו, חובת ההורה במזונות נפסקת מעצמה בהגיע קטין לגיל בגירות, ולפיכך שגה בית המשפט קמא משקבע כי העובדה שהמבקש המשיך לשלם מזונות לבנותיו מטילה עליו חיוב במזונותיהן כבגירות.
...
דין הבקשה להידחות.
הבקשה נדחית.

בהליך ע"ר שהוגש בשנת 2022 בבתי המשפט לענייני משפחה נפסק כדקלמן:

המדובר בעירעור על החלטת רשם ההוצאה לפועל (כבוד הרשמת אביבה יהונתן ארוש) מיום 19.7.22.
ראשית, אין חולק, כי למערער חוב משמעותי בתיק ההוצאה לפועל - וככל שהוא סבור שיש עילה לביטול החוב הרי שיש להגיש הליך מתאים ולא ניתן לידון בכך במסגרת בקשה לביטול עיקול (ולכאורה גם המערער מסכים לכך בסעיף 29 להודעת העירעור); שנית, אף אין חולק, כי למרות שככלל לא ניתן לעקל קצבת נכות ("זכות לגימלת כסף אינה ניתנת... לעיקול"), הרי שניתן לעקל אותה "לשם תשלום מזונות המגיעים מהזכאי לגימלה" (סעיף 303(א) לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995).
בפרט כך, בהנתן טענה לפיה הקטינים עבורם נפסקו המזונות כבר בגירים ונסיבות נוספות.
...
לאחר העיון בהודעת הערעור ובנספחיה, ועל יסוד הסמכות הקבועה בתקנה 48 לתקנות בית משפט לענייני משפחה (סדרי דין), תשפ"א-2020 יחד עם תקנה 138(א)(1) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט-2018, סבורני כי דין הערעור להידחות ללא צורך בקבלת תגובה.
מסיבה זו סבורני כי דין הערעור להידחות.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו