מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית

ערעור על הרשעת נאשם בהחזקת סכין

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2020 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

להלן פירוט התיקים בהם הורשע הנאשם: ת"פ 13054-06-10 – החזקת סכין ביום 6.1.2010 בשעה 11:50 לערך, בקופת חולים ברחוב הנוטרים בירושלים, הרים הנאשם את קולו על עובדת המקום, אבישג רון, וכשביקשה להזמין מישטרה למקום, צעק לעברה: "יא שרמוטה, יא מכוערת, יא זונה, לא הייתי רוצה שתמצצי לי". באותן נסיבות החזיק הנאשם בכליו סכין יפנית.
במעמד הטיעונים לעונש הפניתה התביעה לערעור שהגיש הנאשם על פסק הדין, שטרם נדון נכון לאותה העת (מעיון במערכת "נט המשפט" עולה כי בעירעור על פסק הדין (ע"פ (מחוזי-י-ם) 29167-11-19) הוקל עונשו של הנאשם ל-3 חודשי מאסר (אותם החל לרצות ביום 9.10.20 (ראה להלן) –א"ח).
...
בהתאם לכללי הבניית ענישה אני סבור שמתחם העונש ההולם בת"פ 55662-12-18 נע בין מאסר קצר בפועל ל-7 חודשי מאסר בפועל.
משלא צלחה הדרך לשקם את הנאשם או להשית עליו עונש מאסר בדרך של עבודות שירות, בעיקר בשל אי התאמתו למסגרת זו, אין מנוס מלדון את הנאשם לעונש מאסר בפועל.
בנסיבות העניין, אני דן את הנאשם לעונשים הבאים: 10 חודשי מאסר בפועל במצטבר לעונש המאסר אותו מרצה הנאשם היום, וברצף עם סיום תקופת המאסר שנפסקה בע"פ (מחוזי-י-ם) 29167-11-19.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2022 בשלום עכו נפסק כדקלמן:

נסיבות המיתחם באותו עניין אינן בהלימה לנסיבות ענייננו, כפי שנקבע באותו עניין "העובדות בתיק זה, למרבית השמחה, אינן אופייניות לתיקי איומים. אמרנו למרבית השמחה, משום שהאיומים במקרה זה הם קשים, חמורים וקונקרטיים במיוחד". רע"פ 5998-09 שמאיב נ. מדינת ישראל (פורסם בנבו, 1.11.09) שם הורשע הנאשם בעבירת איומים ובעבירת החזקת סכין, בנסיבות בהן הגיע לחנותו של המתלונן בעודו נושא סכין לחיתוך אבטיחים באורך של כ-50 ס"מ, איים עליו באמצעות הסכין כי ירצח אותו וגרם נזק למוצרים בחנות.
לעניין מדיניות הענישה הנוהגת מפנה הסניגור לאסופת פסיקה: עפ"ג 9358-06-16 בן אבו נ. מדינת ישראל (27.9.16) המערער הורשע בעבירות איומים ותקיפה כלפי שכנו, תוך שהינו אוחז בסכין גדולה מסוג מצ'טה אותה הניף באויר והכה בה עץ בחצר ביתו לעיני המתלונן.
עירעורו על חומרת עונשו ביחס לשכן נדחה.
...
לאור כל האמור הנני גוזרת את דינו של הנאשם כדלקמן: מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים, למשך 3 שנים מהיום, והתנאי הוא כי הנאשם לא יעבור בתקופה זו עבירת איומים או עבירת החזקת סכין, ויורשע עליה בדין.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בשלום באר שבע נפסק כדקלמן:

בין הצדדים נקשר הסדר טיעון, במסגרתו תוקן כתב האישום והנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות שבכתב האישום המתוקן.
בחלק מהמקרים – הועמדו נאשמים לדין בגין סעיפי עבירה אחרים, אך באופן כללי – קיים דמיון בין האירועים: · ע"פ 379/15 לוי נ' מדינת ישראל (פורסם במאגרים) – המערער הורשע ,על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.
אמנם, בכתב האישום המתוקן לא נימסר טיב החפץ, אך בהמשך עובדות כתב האישום מפורט, כי הנאשם החזיק בסכין או אגרופן שלא כדין, והנאשם אף הורשע בעבירה של החזקת סכין או אגרופן שלא למטרה כשרה.
...
בסופו של דבר, התמיד הנאשם בהליך הטיפולי, נגמל מסמים וניתק את עצמו מהסביבה השולית בה היה.
לאור כל האמור, במקרה מיוחד זה, ומבלי שיהיה בכך כדי להשליך על מקרים אחרים, מוצא בית המשפט לאמץ המלצתו השיקומית של שירות המבחן למבוגרים, תוך חריגה ממתחם העונש ההולם, על מנת לאפשר לנאשם את המשך ההליך הטיפולי שהחל ולאפשר לו להמשיך לשקם את חייו ולדאוג לעתידו.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בשלום נתניה נפסק כדקלמן:

בהמשך למתואר, לאחר שהנאשם נעצר ונלקח לתחנת המישטרה בניידת, קלל את השוטרים בכך שקרא להם "ימנייקים, אין לכם חיים ישרמוטות, יזונות". רישום פלילי לחובת הנאשם 5 הרשעות קודמות בפלילים בגין ביצוע עבירות אלימות, רכוש, סמים ושתי עבירות זהות של החזקת סכין שלא כדין.
בע"פ (מחוזי מרכז) 34814-03-21 ממן נ' מ"י (9.1.22) הורשע המערער ביצוע עבירה של החזקת סכין שלא למטרה כשרה.
עירעורו על אי ביטול הרשעתו בדין, נדחה.
...
מכל המפורט, אני קובעת כי מתחם העונש ההולם נע בין מאסר על תנאי ועד ל-9 חודשי מאסר בפועל, לצד מרכיבי ענישה נלווים.
סוף דבר לאור האמור לעיל הנני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים: 30 ימי מאסר בפועל.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בשלום באר שבע נפסק כדקלמן:

בית המשפט הפך את ההחלטה והרשיע את הנאשם ובית המשפט העליון אישר את החלטת בית המשפט המחוזי, וקבע באותו עניין כי: "עצם החזקת הסכין היא שהופכת אותה לזמינה ומדיניות הפסיקה להחמרה בגין עבירות אלה אינה מאפשרת ויתור על הרשעה". הדברים נכונים ביתר שאת, כאשר בעניינינו מדובר במי שהחזיק מספר רב של סכינים ואף עשה כן בסמוך למחסום.
מפסיקת בתי המשפט העליון מצאתי לנכון לציין את רע"פ 9400/08 מועטי נ' מדינת ישראל [פורסם בנבו] (20.11.08), שם דחה בית המשפט העליון ערעור על עונש של חודשיים מאסר בפועל שהוטלו על מי שהורשע בהחזקת סכין והיה נעדר עבר פלילי.
...
לאחר שבחנתי את הערכים המוגנים שנפגעו מביצוע העבירה על ידי הנאשם, מידת הפגיעה בערכים אלו, ובנסיבות ביצוע העבירה, הרי שאני קובע כי מתחם העונש הראוי נע בין מאסר קצר שניתן לשאת בעבודות שירות ועד מאסר בן 8 חודשים.
סוף דבר לאחר ששקלתי את כלל השיקולים לעיל, לקולה ולחומרה, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: 45 ימי מאסר בפועל אותם יישא הנאשם בדרך של עבודות שירות בבית אבות בית גבריאל קריית גת, בכתובת דרך הדרום 13, קריית גת. הנאשם יתחיל את הנשיאה בעבודות השירות בתאריך ביום 10.10.23.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו