מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

ערעור על החלטת ועדה רפואית בנכות כללית

בהליך בקשת רשות ערעור (בר"ע) שהוגש בשנת 2022 בהארצי לעבודה נפסק כדקלמן:

השופט אילן סופר לפניי בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית הדין האיזורי ירושלים (סגנית הנשיא שרה ברוינר ישרזדה; ב"ל 39327-03-21) אשר דחה ערעור על החלטות הועדות הרפואיות (נכות כללית) שדנו בעיניינו של המבקש ביום 15.1.2020 וביום 9.7.2020 (להלן בהתאמה – הועדה הראשונה, הועדה השנייה).
...
הכרעה לאחר שעיינתי בבקשה, בנספחיה, בפסק הדין מושא הבקשה ובתיק בית הדין האזורי נחה דעתי כי אין להתערב בפסק דינו של בית הדין האזורי.
סוף דבר – הבקשה נדחית, בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2023 באזורי לעבודה חיפה נפסק כדקלמן:

מבוא – מונח לפני ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נכות כללית), מיום 23.5.2023 (להלן: "הוועדה") אשר דחתה את ערר המערער.
...
בשל אי-הופעתו בפעם השניה, הערר נדחה בנושא הפסיכיאטרי.
המשיב טען, כך: דין הערעור להידחות; החלטת הועדה מפורטת ומנומקת וניתן בקלות להתחקות אחר הלך מחשבתה; קביעת הועדה לגבי הבדיקה הביתית דינה להידחות, ולא היה מקום שהועדה תעצור את הדיון.
הכרעת בית הדין – לאחר שעיינתי בהודעת הערעור, בפרוטוקול הועדה ובכלל החומר המונח לפני ונתתי דעתי לטענות הצדדים בדיון, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הערעור להתקבל, זאת מן הנימוקים שיפורטו להלן.
לסיכום – הערעור מתקבל, והערעור יחזור לועדה הרפואית לעררים, בהרכבה מיום 23.5.2023.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2024 באזורי לעבודה חיפה נפסק כדקלמן:

מבוא – לפני ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נכות כללית) שהיתכנסה בתאריכים 26.6.2022 ו-21.12.2022 (להלן: "הוועדה") וקבעה למערערת נכות רפואית זמנית בשיעור 43% מיום 1.9.2022 ועד ליום 29.2.2024.
...
טענות המערערת בכל הנוגע לרטינופטיה דינן להידחות אף הן. הועדה ציינה כי המערערת סובלת מרטינופטיה סוכרתית והעריכה את נכותה בשיעור 0% לפי סעיף 68(ב) לרשימת הליקויים.
מדובר בטענה שהועלתה בדיעבד ודינה להידחות.
סוף דבר – לאור כל האמור לעיל, הערעור מתקבל באופן חלקי.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2024 באזורי לעבודה נצרת נפסק כדקלמן:

לפני ערעור על החלטת הועדה הרפואית לעררים (נכות כללית) מיום 18/1/23 (להלן: הועדה) אשר קבעה למערערת דרגת נכות רפואית צמיתה בשיעור 60%.
...
עם זאת, משעה ששוכנעתי כי נפלו פגמים בהחלטת הוועדה אשר מצדיקים את החזרת עניינה לדיון נוסף ביחס לשני הליקויים האמורים, יש מקום להאריך את מועד הגשת הערעור בהתאם לנסיבות המתוארות בעב"ל (ארצי) 59462-12-15 מאלו - המוסד לביטוח לאומי (24/8/14).
סיכום על בסיס כל האמור לעיל, הערעור מתקבל, כך שעניינה של המערערת מוחזר לוועדה לעררים, באותו הרכב, על מנת שתפעל כדלקמן: הוועדה תשקול את קביעתה בנוגע לפיברומיאלגיה נוכח תלונות המערערת כפי שפורטו על ידה בפני הוועדה וכן נוכח המפורט במסמך של ד"ר אגבאריה מיום 13/11/22.
בנסיבות העניין, מאחר והערעור התקבל באופן חלקי בלבד ביחס לנימוקי הערעור, ישלם המשיב למערערת שכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪ וזאת תוך 30 יום.

בהליך ביטוח לאומי (ב"ל) שהוגש בשנת 2021 באזורי לעבודה נצרת נפסק כדקלמן:

לפניי ערעור על החלטת הועדה הרפואית – נכות כללית, מיום 13/5/20, אשר קבעה כי למערער 53% נכות רפואית החל מיום 1/4/20, לפי הפרוט הבא: 10% בגין הגבלה קלה ע"ש מתני, 20% בגין הפרעת אישיות, 20% בגין סרטן שלפוחית השתן (מחלה לא פעילה) ו- 20% בגין סכרת עם אינסולין (להלן: "הועדה").
...
מדובר בהחלטה רפואית מובהקת ואין להתערב בה. מכלל הטעמים, יש לדחות את הערעור ולחייב המערער בהוצאות.
דיון והכרעה – לאחר שבחנתי את טענות הצדדים וכלל החומר אשר בתיק, הגעתי למסקנה לפיה דין הערעור להתקבל, וזאת מן הנימוקים אשר יפורטו להלן.
סיכומו של דבר, הערעור מתקבל, כך שעניינו של המערער יוחזר לוועדה הרפואית לעררים (נכות כללית), באותו הרכב, על מנת שתדון מחדש בנכותו בתחום הנפשי, זאת לאחר שתעיין בסיכום הביקור במרפאה לבריאות הנפש מיום 30/4/20 ותיתן את דעתה לאמור בו בכל הקשור להחמרה והתעוררות סימני ההפרעה הפוסט טראומתית "לאור המחלה גופנית, שמתמודד עמה בשנה האחרונה". החלטת הוועדה תהיה ברורה ומנומקת.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו