מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

ערעור על החלטות מעצר בשוד

בהליך רשות ערעור על פסק בוררות (רע"ב) שהוגש בשנת 2013 בעליון נפסק כדקלמן:

בבית המשפט העליון רע"ב 5878/13 לפני: כבוד השופט ח' מלצר המבקש: שמעון בראור נ ג ד המשיב: שירות בתי הסוהר בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז- לוד מתאריך 21.08.2013 ב-עת"א 44664-06-13 (כב' השופט א' טל) המבקש: בעצמו ][]החלטה
חודשיים לאחר שיחרורו של המבקש מהמאסר הקודם, הוא נעצר בגין ביצוע שוד, עבירות תעבורה והפקעת רישיון אסיר.
...
דיון והכרעה דין הבקשה – להידחות, מהטעמים שיובאו בקצרה להלן.
דין הבקשה להידחות, איפוא, ולו רק מטעם זה בלבד.
נוכח כל האמור לעיל – הבקשה נדחית.

בהליך בר"מ (בר"מ) שהוגש בשנת 2009 בעליון נפסק כדקלמן:

בבית המשפט העליון בר"ם 9263/09 בפני: כבוד השופט ח' מלצר המבקש: יואן פוגואו נ ג ד המשיבים: 1. משטרת ישראל 2. המשרד לבטחון פנים 3. שר הפנים בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב-יפו מיום 10.11.2009 בבש"א 32724/09 על ידי כב' השופט ד"ר ק' ורדי בשם המבקש: עו"ד נטלי צרף-רביב בשם המשיבים: עו"ד ליאורה וייס-בנסקי ][]פסק דין
מפרוטוקול שמיעת טענות שוהים בלתי חוקיים עולה כי המבקש הסביר במעמד זה שמספר חודשים לפני הארוע שבו נעצר, הוא נשדד על ידי ערבים שזיהו עצמם כשוטרים ולכן חשש כי גם הפעם מדובר במתחזים.
...
מעבר לכך יש מקום גם לטענת המבקש כי בחקירה שנוהלה בעניינו לא נחקרו העובדים הנוספים שהיו באותה עת באתר הבנייה ועדותם יכולה היתה לסייע לו. בנסיבות אלה, סבורני כי לא ניתן לבטל לחלוטין את סיכויי העתירה ויש להוסיף ולבחון את שיקולי מאזן הנוחות באופן רציני.
נוכח כל האמור לעיל, הנני סבור כי במקרה שלפנינו ראוי לאפשר למבקש להישאר בישראל לשם ניהול ההליך המשפטי שפתח בו ולא להרחיקו באופן מיידי מן הארץ.
הערעור מתקבל איפוא במובן זה שמוצא בזאת צו ביניים המונע את הרחקתו של המבקש מן הארץ עד להכרעה בעתירה המינהלית שהגיש.

בהליך מעצר עד תום ההליכים (מ"ת) שהוגש בשנת 2019 בהמחוזי באר שבע נפסק כדקלמן:

חמישית, נטען, כי מן המבקש נשקפת מסוכנות גבוהה, שכן מדובר במי שניצל את הקרבה שלו ואת האמון שנתן בו אדם נכה על כסא גלגלים, קטוע רגל, קשיש (להלן: "המתלונן") להכנס אליו לבית, להכותו, לשדוד ממנו את קצבת הנכות שלו בצורה אלימה, תוך שהוא כורך את כבל הטלפון סביב צוארו, חונק אותו, מכה בראשו ובפניו, מפיל אותו מכסא הגלגלים לרצפה, יושב עליו וגורר אותו, נוטל את כספו.
בהקשר זה יפים לעניינו דברי בית המשפט העליון כי הליך הבקשה לעיון חוזר לא נועד לשמש מסלול לערעור מחודש על החלטת המעצר שנתקבלה לאחר שנפרסה מלוא התמונה בפני בית המשפט בנוגע לעושה (באמצעות תסקיר שירות המבחן שמשמש ככלי עזר אפקטיבי מקום בו נידרש בית המשפט לבחון את המסוכנות הנשקפת מן הנאשם ואת האפשרות לאיינה באמצעות חלופה הולמת) ולמעשה כמתואר בעובדות כתב האישום.
...
זאת מאחר ולא שוכנעתי שהתקיימו נסיבות או עובדות חדשות, כנדרש על פי סעיף 52 לחסד"פ, המצדיקות היעתרות לבקשה, וכן לצד הטעמים שעמד עליהם ב"כ המשיבה בתגובתו, כמפורט לעיל.
למותר לציין, כי הן שרות המבחן והן הקרימינולוגית מטעם ההגנה, שותפים למסקנה, כי המבקש שולב בעברו בשבע תכניות טיפול בבעיית התמכרותו וגם קיים צורך לערוך שינוי בחייו.
לאור האמור לעיל, ומשלא הובאו נסיבות או עובדות חדשות, דין הבקשה לעיון חוזר להידחות.

בהליך ערר מ"י (עמ"י) שהוגש בשנת 2013 בהמחוזי באר שבע נפסק כדקלמן:

למיטב ידיעתי והבנתי, במהלך ימי המעצר, אירוע נשוא החקירה הוא שוד שהתרחש בתחנת הדלק בחורה, שם נגנבו 6 או 7קופסאות סיגריות.
כב' השופט ואגו סבר כי שאין בי בכך להגשת כתב אישום וזו דרך עקיפה לערער על החלטת השופט ואגו בפני מותבים אחרים באותו בית המשפט ולדעתי זה לא ראוי.
<#2#> החלטה בפני ערר על החלטת בית משפט השלום בבאר-שבע, בתיק מ"י 17427-12-13 מיום 18.12.13, שניתנה על ידי כב' השופטת אורית לפישיץ, אשר הורתה על מעצרו של העורר עד ליום 20.12.13 לאור הצהרת תובע, שהונחה לפיתחה.
...
רס"מ שחם: אני מבקש להביא לידיעת בית המשפט כי נגד העורר הוגש היום כתב אישום ועל כן נראה לי שהדיון בערר מתייתר.
עו"ד נאשף: אני סבור שיש לקיים את הדיון בערר למרות שהוגש כתב אישום.
אני סבור שזה לא ראוי, ואני חייב לומר שיש לכך טעם לא טוב, לפחות מנקודת ראות המשפחה.
הפרשנות הניתנת על ידי ב"כ העורר להחלטתו של כב' השופט ואגו אינה מביאה למסקנה להעדר תשתית ראייתית להצהרת תובע.

בהליך בש"פ (בש"פ) שהוגש בשנת 2023 בעליון נפסק כדקלמן:

על-פי הנטען, ביום 2.2.2023 בשעה 19:40 לערך, המבקש והאחר שדדו קטין באיומים תוך שהם מחזיקים בסכינים, ולקחו ממנו טלפון נייד וכסף.
לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להדחות, וזאת בשים לב לאמת המידה המצמצמת למתן רשות ערעור ב"גילגול שלישי" על החלטות בעינייני מעצר ימים (ראו: בש"פ 3439/17 לוי נ' מדינת ישראל, פסקה 5 (25.4.2017); בש"פ 3528/21 פלוני נ' מדינת ישראל, פסקה 10 (22.5.2021)).
...
לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות, וזאת בשים לב לאמת המידה המצמצמת למתן רשות ערעור ב"גלגול שלישי" על החלטות בענייני מעצר ימים (ראו: בש"פ 3439/17 לוי נ' מדינת ישראל, פסקה 5 (25.4.2017); בש"פ 3528/21 פלוני נ' מדינת ישראל, פסקה 10 (22.5.2021)).
סוף דבר: הבקשה נדחית.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו