מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

ערעור על גזר דין של 20 חודשי מאסר

בהליך ערעור פלילי גזר דין (עפ"ג) שהוגש בשנת 2022 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

בע"פ 2141/21 חניני נ' מדינת ישראל (27.5.2021) נדחה ערעור על גזר דין של 20 חודשי מאסר בעיניינו של מערער שהורשע על פי הודאתו בהחזקת נשק ותחמושת.
...
לנוכח עונשים שהוטלו על יתר המעורבים בפרשה, בית המשפט ציין כי אין מנוס מהקלה מסוימת בעונשו של המערער, והשית על המערער עונש של 12 חודשי מאסר בפועל.
בעניין מיקום העונש בתוך מתחם הענישה, לאחר שבחנו את נסיבותיו של המערער סבורים אנו כי יש מקום להקלה בעונש המאסר.
הערעור מתקבל אפוא באופן שעונש המאסר בפועל יועמד על 15 חודשי מאסר (בניכוי ימי המעצר).

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2022 בעליון נפסק כדקלמן:

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים ע"פ 8827/20 לפני: כבוד הנשיאה א' חיות כבוד השופטת ד' ברק-ארז כבוד השופטת י' וילנר המערער: פלוני נ ג ד המשיבה: מדינת ישראל ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים מיום 22.10.2020 בתפ"ח 44390-01-18 שניתן על-ידי כבוד השופט (כתוארו אז) ר' כרמל והשופטות ש' רנר ו-ח' מאק-קלמנוביץ תאריך הישיבה: ה' בתמוז התשפ"ב (04.07.2022) בשם המערער: עו"ד גיל באיער בשם המשיבה: עו"ד יצחק פרדמן ][]פסק-דין
לאחר שסקר את מדיניות הענישה הנוהגת, בית המשפט המחוזי קבע כי יש לסווג כל אישום כארוע נפרד, וכי מיתחמי הענישה הראויים בעיניינו של המערער הם: 6 עד 20 חודשי מאסר לעניין האישום הראשון, 4 עד 8 שנות מאסר לעניין האישום השני ו-18 עד 36 חודשי מאסר בגין האישום השלישי.
המערער הגיש ערעור על פסק הדין בעיניינו, וזה נסב תחילה הן על הכרעת הדין והן גזר הדין.
...
לאחר ששקלנו את טענות הצדדים, באנו לכלל מסקנה כי אין מקום להיעתר לערעור ולהקל בעונשו של המערער.
על רקע האמור, ובהתחשב במכלול הנסיבות ובהן חומרת המעשים, הפגיעה בשלוש קטינות בנות משפחה, התמשכות המעשים על-פני שנים רבות והנזקים שנגרמו למתלוננות, ובשים לב גם למתחמי הענישה שקבע בית המשפט המחוזי בגזר דינו, מצאנו כי העונש שהושת על המערער הולם את מעשיו ואינו מצדיק את התערבותנו.
סוף דבר: הערעור נדחה.

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2022 בעליון נפסק כדקלמן:

]השופט י' אלרון: לפנינו ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בת"פ 36721-04-20 (השופטת ד' מרשק מרום) מיום 19.7.2022, בגדריו נגזר על המערער עונש של 20 חודשי מאסר בפועל, לצד ענישה נלווית, בגין הרשעתו בעבירת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.
גזר הדין בית המשפט המחוזי בגזר דינו פירט תחילה את הרשעותיו הקודמות של המערער משנת 2011 ו-2013, בעבירות שונות.
...
דיון והכרעה לאחר ששקלתי את טענות הצדדים מזה ומזה, בכתב ובעל-פה, באתי לכלל מסקנה כי בנסיבות החריגות שלפנינו, נכון יהיה לקבל את הערעור ולהקל בעונשו של המערער.
אני סבור כי מקרה זה נופל בגדר אותם חריגים.

בהליך ערעור פלילי תעבורה (עפ"ת) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים עפ"ת 51654-12-21 גנאים נ' מדינת ישראל תיק חצוני: 145427/2020 לפני כבוד השופט מאזן דאוד המערער נביל גנאים ת"ז 029888492 המשיבה מדינת ישראל ערעור על גזר דינו של בית המשפט לתעבורה בעכו (כב' השופטת אסתר טפטה גרדי) בתיק פ"ל 3533-04-20 מיום 14.12.2021. פסק דין
בית המשפט לאחר ששמע טיעוני הצדדים לעונש, דחה את הבקשה לזמן חוות דעת של ממונה, ובמסגרת גזר דינו סקר את מדיניות הענישה הנהוגה, קבע בית המשפט כי בנסיבות העניין מיתחם ענישה ההולם נע בין 7 חודשי מאסר ל- 20 חודשי מאסר וכן פסילה בת מספר שנים והפעלת מאסר מותנה במצבר או בחופף בנוסף לרכיבי ענישה נוספים.
נוכח העובדה כי המערער בעל יכולת תיפקוד תקינה ובשל היותו בקשר עם שירות המבחן מאז מתן גזר הדין, בצרוף העובדה כי המערער שתוף פעולה עם שירות המבחן ובשים לב כי במסגרת ההליך בו שולב הצליח המערער להיתחבר ולהבין את היתנהגותו הבעייתית והסכנה שכרוכה בה. נוכח כך, העריך שירות המבחן כי חלה תזוזה ביכולתו ליטול אחריות לשינוי היתנהגותי וכי הסיכון להישנות עבירות בתחום התעברותי פחת והפרוגנוזה השיקומית הנה טובה.
נוכח האמור לעיל, גובר בעניינינו שיקול השקום על פני יתר שקולי הענישה ומצדיק היתערבות ערכאת העירעור בגזר דינו של בית משפט קמא, ולהורות על ריצוי עונש המאסר שהושת על ידי בית משפט קמא 7 חודשי מאסר בעבודות שירות.
...
במסגרת הדיון בערעור, ולאחר שמיעת הצדדים, הוריתי על פי החלטה מיום 26.4.22 לזמן תסקיר משלים בעניינו של המערער, ביסוד החלטתי עמדה בקשתו של המערער בפני בית משפט קמא מיום 4.11.21, בשל טענתו כי הוא מוכן ורוצה בהליך הטיפולי באמצעות גורמי מקצוע ובשל תקלה הוא הובן בצורה לא נכונה על ידי שירות המבחן.
השינוי המשמעותי שעבר המערער בהליך דנן, תסקירי שירות המבחן החיוביים המלמדים על אופק שיקומי, מחייבים מסקנה לפיה עניינו של המערער נמנה עם אותם מקרים מיוחדים בהם נוטה הכף לכיוון התערבות ערכאת הערעור לטובת המערער, תוך העדפת הפן השיקומי על פי שיקולי הענישה המחמירים.
סיכומו של דבר, אני מקבל את הערעור באופן חלקי, עונש המאסר יעמוד על 7 חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו על ידי המערער בדרך של עבודות שירות בעמותת השלום בסכנין, כאמור בחוות דעת הממונה על עבודות שירות מיום 4.4.2023 לצורך קליטה והצבה, המערער יתייצב ביום 07.06.2023 בשעה 8:00 ביחידת ברקאי עבודות שירות, שלוחת צפון, בסמוך לבית סוהר מגידו.

בהליך תיק פ"ל אדום (פל"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום בת ים נפסק כדקלמן:

רע"פ 1076/16 חיים כהן נ' מדינת ישראל נדחתה בקשת רשות ערעור על גזר דין שקבע כי מיתחם הענישה לנהיגה בפסילה הנו החל ממספר חודשים מאסר בפועל ועד 20 חודשי מאסר בפועל ובין שנתיים לחמש שנות פסילת רישיון נהיגה.
בעפ"ת (ב"ש) 534-12-10 זנון נ' מדינת ישראל, נדחה ערעור על גזר דין של נאשם שהורשע בשלושה אישומים מצורפים, נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ללא רישיון נהיגה תקף - עבירות חוזרות פעם שלישית, עבירה חוזרת של נהיגה ללא ביטוח תקף, שימוש במסמך מזויף ומתן רשות לאחר לנהוג ללא ביטוח.
...
אני דוחה את טענת ההגנה שיש להתייחס לעבירות אותן ביצע הנאשם כ"אירוע אחד מתמשך" שבוצע על רקע התמכרויותיו.
יחד עם זאת אני סבורה כי במבחן המציאות, אין בכוחו של הנאשם לעבור שיקום בקהילה טיפולית סגורה ממנה הוא יכול לצאת בכל עת וזאת כאשר הדבר תלוי ברצונו הטוב בלבד.
לאחר כל אלה, אני גוזרת על הנאשם את העונשים הבאים: 3 שנים מאסר לריצוי בפועל שמניינם מיום מעצרו 10/1/22.
אני מורה על הפעלת עונש מאסר על תנאי בן 4 חודשים מתיק 11634-01-18, בית משפט לתעבורה בפתח תקוה, גזר דין מיום 18/6/18 וזאת בחופף.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו