מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

עיקול פרסום מודעה בהליך

בהליך תלה"מ (תלה"מ) שהוגש בשנת 2022 בבתי המשפט לענייני משפחה נפסק כדקלמן:

באשר לפרק הזמן המוסכם לתשלום הסך האמור בעבור חלקה של המשיבה בבית טען שעל אף שמלכתחילה היתנגד לתקופה המבוקשת הסכים לחתום "...רק משום שהמשיבה הבטיחה לא לתבוע אותו ולתת לו את הזמן הדרוש" המשיבה הייתה שותפה לכל החובות, היא רשמה חלק מההמחאות בכתב ידה ולימים סירבה לשתף פעולה להסדרת החובות, סירבה להתייצב בבנק לחתום על מסמכים להסרת העיקול, ובדיון שהתקיים ביום 14/2/22 בהיעדרו לא הוצגו מכלול החובות לבית המשפט.
הוצאות ההליך, פירסום המודעה וכיוצא באלה הוצאות ישולמו על ידי הצדדים בחלקים שוים על פי דרישת כונסי הנכסים ובמועד הדרישה.
...
" אני מורה על פירוק שיתוף בבית הצדדים ברח' XXX באילת.
אני ממנה את באות כוח הצדדים (עוה"ד להב ועזריה) כונסות נכסים ביחד (להלן-כונסות הנכסים) למכר הבית לצד ג' על פי תנאי שוק של מוכר מרצון לקונה מרצון.
כללו של דבר הבקשה לביטול פסק הדין נדחית.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2014 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

הנתבע טען כי לא נודע לו על ההליך מהמודעה שפורסמה בעתון, וכי לאחר שמצא את המעטפה קיבל את פרטי התיק במזכירות בית המשפט, ונודע לו על פסק הדין.
ההגנה אינה כה קלושה, באופן המצדיק הפקדה, ולאיזון בין הרצון לתת לנתבע את יומו בבית המשפט חרף מצבו הכלכלי, שאינו מאפשר לו הפקדה, לבין שמירה על זכויות התובעים, אני קובעת כי העיקול הזמני יהווה בטוחה לתשלום פסק הדין, אם יינתן בסופו של יום.
...
אני מקבלת את טענת המבקש לפיה התשלום ע"י המשיבים ללא פניה אליו ולא שהוכחה חובת המשיבים, שאינם הבעלים, החייבים בארנונה, פגע בטענות, שהיו לו כלפי העירייה, הן לעניין התיישנות והן לעניין נכס שאינו ראוי למגורים.
מכל האמור לעיל, אני מבטלת את פסק הדין, מורה על סגירת תיק ההוצל"פ 02-14142-14-1, ונותנת למבקש רשות להתגונן, לאור טענותיו ולאור הספק אם התביעה היתה כשירה להתברר מתלכתחילה בסדר דין מקוצר.
ההגנה אינה כה קלושה, באופן המצדיק הפקדה, ולאיזון בין הרצון לתת לנתבע את יומו בבית המשפט חרף מצבו הכלכלי, שאינו מאפשר לו הפקדה, לבין שמירה על זכויות התובעים, אני קובעת כי העיקול הזמני יהווה בטוחה לתשלום פסק הדין, אם יינתן בסופו של יום.

בהליך בש"א (בש"א) שהוגש בשנת 2007 בהמחוזי ירושלים נפסק כדקלמן:

לאחר פרסום המודעה בעיתונות ולאחר ריכוז ההצעות שהוגשו למבקש, נקבע מועד להתמחרות שנערכה ביום 28.10.07 במשרדי המבקש.
כך גם טענת המבקש כי יש ללמד מהוראת סעיף 357 לפקודת החברות [נוסח חדש] התשמ"ג-1983 (להלן: "הפקודה") הקובע: "השלמתה של הוצאה לפועל היא, נגד טובין בתפיסתם ומכירתם, נגד מקרקעין-בתפיסתם, ובעיקול חוב-בקבלת החוב". אף הוראת חוק זו אינה מועילה למבקש שכן מדובר על השלמתה של הוצאה לפועל, שעה שכאן טרם החלה "ההשלמה", שכן ראש ההוצאה לפועל לא אישר את המכר ולפיכך אין בנמצא הליך שניתן להשלימו בתפיסת המקרקעין.
...
גם המחברים אלשיך ואורבך בספרם הקפאת הליכים הלכה למעשה מציינים כי: "דומה, כי חלק גדול מפתרון סוגיות אלו טמון, בסופו של דבר, ביכולתם וברצונם של בתי המשפט לנצל את הכלי רב העוצמה של "הגנה הולמת", כדי לאלץ את הנושים המובטחים להשלים עם איזון אינטרסים (ובמידה רבה גם עם חלוקת הסיכונים) מהותי עם שאר קבוצות הנושים.
עם כל הרצון לאפשר מיכרז בתנאים הוגנים וסבירים, אני סבור כי כל עוד לא הסתיימו הליכי המכרז, וניתן לשלב בו מציעים נוספים, יש לאפשר את הדבר, וזאת כדי להשיג את התכלית המרכזית, שהיא: השגת המחיר הגבוה ביותר עבור הנכס.
הבקשה נדחית איפוא.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2016 בשלום נתניה נפסק כדקלמן:

דבר התביעה נודע למבקש בינואר 2016, באמצעות מכתב מבנק הפועלים שהודיע על הטלת עיקול .
המבקש חוזר וטוען כי לאור פרסומים נרחבים בתקשורת, המשיבה היתה מודעת להליכי הפרוק, ולאבדן שליטה בפועל, של המבקש, בקבוצת החברות.
...
המסקנה היא כי יש לבטל את פסק הדין מחמת הצדק ולאפשר למבקש לקבל את יומו בבית המשפט, שכן הוא, ככל אזרח, זכאי להליך משפטי הוגן.
אמנם, עסקינן בטענה בעל-פה, המנוגדת למסמך בכתב החתום ע"י המבקש, אולם מצאנו שלעיתים גם טענות מסוג זה מוכחות בבית המשפט, חרף הרף הראייתי הגבוה הנדרש להוכחתן.
לסיכום, פסק הדין שניתן כנגד המבקש בהעדר הגנה מבוטל.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו