מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

עיכוב ביצוע עונש מאסר ארוך

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2019 בעליון נפסק כדקלמן:

נוכח האמור, סבר בית המשפט כי יש לגזור את עונשו של המבקש לתקופה העולה על 24 חודשי מאסר, אולם היות והמשיבה עתרה להטלת עונש זה ותוך היתחשבות בנסיבות שאינן קשורות בבצוע העבירה ואי מיצוי הדין עם המבקש, גזר בית המשפט על המבקש את העונשים הבאים: 24 חודשי מאסר בפועל; 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים; ופצוי למתלונן בסך של 10,000 ש"ח. הבקשה לעיכוב ביצוע וטענות הצדדים בדיון ביום 14.4.2019 הגיש המבקש ערעור המופנה כנגד גזר הדין, ולצידו הבקשה דנן.
נוכח נסיבותיו האישיות, וכן בהנתן העובדה שלא ניפתחו נגד המבקש תיקים נוספים לאורך תקופת הזמן הארוכה בה היה משוחרר, נוכח תקופת המאסר הקצרה יחסית, ובהיתחשב בכך שסכויי העירעור שהמאסר יומר בעבודות שירות טובים, התבקש עיכוב ריצוי עונש המאסר עד לשמיעת העירעור.
...
הבקשה נדחית.

בהליך רע"פ (רע"פ) שהוגש בשנת 2020 בעליון נפסק כדקלמן:

די אם אציין בהקשר זה כי בהליך שלפנינו ניתן עיכוב ביצוע של עונש המאסר בפועל והעיכוב נמשך תקופה ארוכה, בהתאם לבקשתו של המערער.
...
התוצאה מכל אלו היא שיש לקבל את הערעור באופן שהמערער יישא, בסך הכל, 6 חודשי מאסר בפועל – חודשיים מתוכם על דרך עבודות שירות ו-4 חודשים מאחורי סורג ובריח.
סוף דבר, הייתי מציע לקבל את הערעור באופן שפסק הדין של בית המשפט המחוזי יעמוד על 6 חודשי מאסר בפועל, במקום 7 חודשים, כך שתקופת המאסר מאחורי סורג ובריח תהא 4 חודשים ולא 5 חודשים.
משכך, מצטרף אני למסקנה כי גזר הדין יעמוד על המגבלה שהייתה קבועה בשעתו בסעיף 51ב(א) לחוק, היינו 6 חודשי מאסר בפועל מתוכם תקופת המאסר מאחורי סורג ובריח תעמוד על 4 חודשים.

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2021 בעליון נפסק כדקלמן:

ביחס לאורך המאסר טענה באת-כוח המשיבה כי כלל פסקי הדין שאליהם הפניתה המבקשת בעיניין זה, מלבד אחד, עניינם במי שהושתו עליהם עונשי מאסר קצרים מזה שהושת על המבקשת; וכי ההחלטה האחת שבה התבקש עיכוב ביצוע של עונש מאסר ארוך יותר (ע"פ 3958/08 פלוני נ' מדינת ישראל (9.11.2011)), עסקה במקרה מורכב של הרשעה באינוס בעקבות חלום שחלמה המתלוננת, ולא ניתן להקיש ממנה לענייניה של המבקשת.
...
סיכומו של דבר, לא ניתן לומר כי הסיכויים גבוהים שהערעור על הכרעת הדין יתקבל על כלל היבטיו; ולמצער נראה כי האפשרות שהמבקשת תזוכה מחלק ניכר מן האישומים נראית רחוקה.
טענה זו של המשיבה מקובלת עליי.
סוף דבר בהינתן כל האמור, הבקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר בפועל עד להכרעה בערעור נדחית.

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2014 בעליון נפסק כדקלמן:

בהיתחשב בכך, לא צפוי שתקופת עיכוב ביצוע עונשי המאסר תהיה ארוכה יתר על המידה.
...
לפיכך החלטתי כי דין אחד יהיה לכולם במה שנוגע לעיכוב ביצוע גזר הדין.
לא הרי זו כהרי זו. אותו הלך-מחשבה הביאני להעתר לבקשת המדינה (המערערת בע"פ 4568/14) לגבי המשך עיכוב ביצוע השבת הרכוש להלל צ'רני (המשיב בע"פ 4568/14).
החלטתי אפוא להעתר לבקשת המערערים במה שנוגע לרכיב המאסר שבגזרי הדין של בית המשפט המחוזי – ביצוע עונשי המאסר יעוכב עד למתן פסק דין בערעורים; החלטתי לדחות בקשה של חלק מן המערערים במה שנוגע לרכיב הקנס שבגזרי הדין של בית המשפט המחוזי – אין הצדקה לעיכוב ביצוע תשלום הקנסות הכספיים.

בהליך ערעור פלילי (ע"פ) שהוגש בשנת 2022 בעליון נפסק כדקלמן:

לפניי בקשה לעיכוב ביצוע גזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כב' השופט מ' לוי) בת"פ 15164-01-19 מיום 19.07.2022, במסגרתו הושת על המבקש עונש מאסר בפועל בן 12 שנים (בנכוי ימי מעצרו) ו-24 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.
יוער כי, גם תקופת המאסר הארוכה שנגזרה על המבקש, מהוה נדבך נוסף שמצדיק את דחיית הבקשה לעיכוב ביצוע.
...
לאור כל אלה, בנקודה זו, אין בידי לקבל את טענת ההגנה שכשל בייצוג לצד סיכויי הערעור מטים את הכף לטובת קבלת הבקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר.
על-כן, אני דוחה את הבקשה לעיכוב ביצוע.
גם בקשה זו אין בידי לקבל.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו