מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

מעצר עד תום ההליכים לנאשם בהצתה

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

במסגרתו של התיק הנ"ל, הורשע הנאשם במעשי הצתה, איומים, הפרעה לשוטר ומעשה פזיזות ורשלנות; גם באותו המקרה ניצבה במרכז עובדות ההרשעה הצתת פחי-אשפה השייכים לעריית נהריה (ברחובות שונים בעיר) וסיכון שלום הציבור וביטחונו בדרך זו. עוד באותו התיק, זמן קצר לאחר ביצוע מעשה זה, הוא איים על שוטר אשר פנה אליו, ואף הפריע לו במילוי תפקידו.
השתלשלות ההליך השפוטי הנוכחי בעיניינו של הנאשם בתחילת ההליך השפוטי הנוכחי נעצר הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
...
סבורני, שתסקיריו של שירות המבחן, ממצאיו ומסקנותיו מסירים, למעשה, מעל הפרק את האפשרות לסטות מהמתחם שנקבע מטעמי שיקום.
יוצא, אפוא, שעונשו של הנאשם צריך שייגזר בתוככי מתחם הענישה הנ"ל. בבואי להתאים לנאשם את עונשו, אתחשב בשיקולים, אשר נמנו בסעיף 40יא לחוק.
יוצא, אפוא, כי על הנאשם מוטל עונש מאסר לריצוי בפועל בן 25 חודשים.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2020 בשלום נצרת נפסק כדקלמן:

ביום 2.8.19 תיכנן יצחק נתן כי לאחר מעצרו, כאשר יהיה מנותק מהעולם, יוציא הנאשם לפועל את התכנית לפגוע ברכושה של המתלוננת, אם בהצתה ואם בדרך אחרת, במטרה לפגוע בה, ובמטרה להסיט את חשדות המישטרה מעל פני יצחק נתן.
נטען, כי הנאשם לא היה הדמות המובילה בפרשה, כי הוא נגרר אחרי שותפו לבצוע העבירות, אשר עליו נגזר עונש מאסר בפועל בהיעדר תסקיר חיובי, ובעודו עצור עד תום ההליכים.
...
החלטתי ליתן משקל מכריע לרושם החיובי שהותיר הנאשם על שרות המבחן.
סוף דבר לאור האמור לעיל אני מטילה על הנאשם את העונשים הבאים: 6 חודשים מאסר בפועל לריצוי בדרך של עבודות שירות.
החלטתי לנכות מהעונש את ימי המעצר של הנאשם מיום 3.8.19 ועד ליום 26.9.19.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2021 בשלום רמלה נפסק כדקלמן:

כתב האישום הוגש בהליך דחוף, יחד עם בקשה למעצר עד תום ההליכים, אך הנאשם שוחרר בתנאים, שהוקלו במהלך הזמן.
להלן דוגמאות מייצגות: בת.פ 14367-06-13 מד"י נ' פלוני (20.4.15), הודה הנאשם בכך שאיים על בת זוגו, השליך כלים והצית את ביתם.
...
היות שהנטל המוטל על הנאשם בשלב הטיעונים לעונש הוא ברף הוכחה של מאזן הסתברויות, ולאחר שהעיד בפניי אודות הפגיעה הצפויה לו, ולא נסתרה טענתו, שוכנעתי כי עלולה להיגרם לו פגיעה של ממש באם יורשע.
סופו של דבר, אני קובעת כי היחס בין הנזק הצפוי לנאשם כתוצאה מההרשעה, ובין חומרת העבירה והתועלת של ההרשעה לאינטרס הציבורי, אינו סביר.
בהתאם להמלצת שרות המבחן, אני מורה כדלהלן: הנאשם יעמוד בצו מבחן לשנה.

בהליך עתירות אסירים (עת"א) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי נצרת נפסק כדקלמן:

הנאשם, יחד עם אחר, רכש 2 צנורות מתכת, ארבעה סוגרים, פתילי הצתה ואבק שריפה, הוא וחברו ייצרו שני מטעני נפץ, תוך מילוי כל צנור ברזל באבק שריפה, סגירתו באמצעות הסוגרים ותוספת פתיל הצתה.
העותר אחמד צברי, עת"א 48776-10-19 (להלן : "אחמד") אחמד מוחזק בסטאטוס של עצור עד תום ההליכים, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום המייחס לו 9 אישומים, ביניהם עבירות ביטחוניות חמורות, לרבות שותפות לניסיון לייצור נשק ללא היתר, קשירת קשר לירי לעבר אדם, חברות בהתאחדות בלתי מותרת וקשירת קשר להנחת פצצה.
...
הגעתי לכלל מסקנה שאין מקום להתערב בהחלטות המנהליות ובהוראת הפקנ"צ וליתן הוראה גורפת לגבי כלל האסירים הביטחוניים הקטינים באשר לעניינם הפרטני של העותרים.
על כן, יש לדחות את עתירתם הפרטנית.
לפיכך, אני מורה על דחיית העתירות.

בהליך בש"פ (בש"פ) שהוגש בשנת 2022 בעליון נפסק כדקלמן:

בכלל זה היא הדגישה את התחכום הכרוך בעבירות המיוחסות למשיבים, את העובדה שההצתה נעשתה לאחר פריצה לאוטובוס שחנה במרחק קצר מבתי מגורים – מה שמעיד על המסוכנות הרבה הכרוכה בה, את הארוע השני שאף בו נימצאו המשיבים עם אמצעים שנועדו לבצוע ארוע דומה, ובכלל זה עם אמצעי הסתרה (הכפפות) והצתה.
אכן, חוק המעצרים קובע כי על בית המשפט לבחון, בטרם קבלת החלטה על מעצר עד תום ההליכים, את האפשרות להשיג את מטרת המעצר בדרך שפגיעתה בנאשמים היא פחותה.
...
רק אז תהיה בפני בית המשפט תמונה מלאה ביחס למאפייני האישיות של המשיבים, דפוסיהם, הערכה בדבר מידת המסוכנות הנשקפת מהם וכן המלצת שירות המבחן בדבר היכולת של החלופה להפחית ממסוכנות זו. מכלול הנסיבות נושא הערר אינו מאפשר לטעמי לבית המשפט – בלא קיומו של תסקיר כזה - להגיע למסקנה לפיה ניתן לתת במשיבים אמון.
לכן אני מקבלת את הערר.
אני מורה על מעצרם של שלושת המשיבים עד להחלטה אחרת.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו