מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

מבחנים לקביעת הפורום הנאות

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

המבחן לקביעת הפורום הנאות הוא מבחן משולש, במסגרתו על בית-המשפט לבחון איזה פורום משפטי הוא בעל מירב הזיקות לסכסוך; לבחון את הציפיות הסבירות של הצדדים באשר למקום ההיתדיינות; וכן לבחון שיקולים צבוריים, אשר במרכזם השאלה מהו הפורום בעל העניין האמתי לידון בתובענה (ר' למשל רע"א 2737/08 אורי ארבל נ' TUI AG בפיסקה 11 (29.01.2009)).
...
טענות התובעות התובעות טענו כי יש לדחות את בקשת הסילוק על הסף ולחלופין להורות על עיכוב בירורה עד להכרעה בית-המשפט העליון בערעור התלוי ועומד על ההחלטה.
לכן, אני סבורה כי הבנק עמד בנטל שהוטל עליו והוכיח כי הפורום הישראלי איננו הפורום הנאות לדיון בתביעה שהגישו התובעות.
סוף דבר – לאור כל האמור לעיל, אני נעתרת לבקשת הבנק וקובעת כי הפורום הישראלי איננו הפורום הנאות לדון בתובענה.
לכן אני מורה על מחיקת התביעה נגד הבנק.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2013 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

לחילופין, טוענים המשיבים כי אפילו לו נקבע היה כי ההסכם המסדיר יחול על העניינים שבמחלוקת, אין בו תנית שיפוט ייחודית ומשכך, אין הוא גובר על מבחני הפסיקה לקביעת הפורום הנאות.
...
יחד עם זאת, סבורני כי בנסיבות העניין, אין מנוס מסילוק התובענה על הסף.
המשיבים ישלמו 1,00למבקש0 ₪ בגין הוצאות בקשה זו בתוך 30 יום.

בהליך תיק רבני (רבני) שהוגש בשנת 2021 ברבני תל אביב נפסק כדקלמן:

מדינת ישראל בתי הדין הרבניים תיק 1278656/3 בבית הדין הרבני האיזורי תל אביב יפו לפני כבוד הדיינים: הרב צבי בן יעקב – אב"ד, הרב יצחק הדאיה, הרב משה בצרי התובע: פלוני (ע"י ב"כ עו"ד צוריאל בובליל ועו"ד כוכי דדון) הנתבעת: פלונית (ע"י ב"כ עו"ד ספי ריבה) הנידון: סמכות ובחינת הזיקות לקביעת הפורום הנאות החלטה
...

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2021 בעליון נפסק כדקלמן:

המשיב סמך ידיו על קביעותיו ונימוקיו של בית משפט קמא, וטען, בין היתר, כי כתב התביעה הובא לידיעת המבקש כך שמטרת ההמצאה הושגה; הקביעה כי המבקש שוהה מחוץ לישראל באופן זמני היא קביעה עובדתית שבה אין דרכה של ערכאת העירעור להתערב; בהקשר זה, בית המשפט העדיף את גרסת השליח שמסר את כתב התביעה לאשת המבקש, המבקש לא ביקש לחקור את השליח, ובעניין זה אין לו אלא להלין על עצמו; וגם אם קיימת זיקה מינימלית לקוסטה ריקה, על פי המבחנים שנקבעו בפסיקה, הפורום הנאות לבירור התביעה הוא ישראל.
...
עוד נטען כי מתן רשות ערעור מוצדק בשל כך שבית משפט קמא לא נימק כדבעי את החלטתו והתעלם מראיות מהותיות ורלוונטיות לתוצאת ההליך, כגון תצהירי המבקש ורעייתו לפיהם המבקש העתיק את מקום מושבו לקוסטה ריקה ומרכז חייו נמצא שם. המשיב טען מנגד כי התקנות החדשות הן שחלות במקרה דנן לנוכח הוראות המעבר שבהן, וממילא יש לדחות את הבקשה הן לפי התקנות החדשות הן לפי התקנות הקודמות.
לאחר עיון בבקשה ובתגובות הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות.
סוף דבר, ולנוכח כל האמור, הבקשה נדחית.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו