מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

ליקויי בנייה כגורם לעגמת נפש

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2010 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

לא כל ליקוי בנייה גורם עוגמת נפש לבעל הדירה, קל וחומר כשמדובר בליקויי בנייה ברכוש המשותף, שהם חלקי הבניין שבהם בעל הדירה אינו מבלה את מרבית זמנו כשהוא נמצא בבית.
...
לאור כל האמור, יש לפסוק לתובעים פיצויים בגין הליקויים שנותרו ברכוש המשותף (הליקויים שצוינו בחוות הדעת המשלימה של המומחה והליקוי ברצפת קומת החנייה) בהתאם לחלקם של התובעים מספר 2-13 ו 17-20 ברכוש המשותף.
אני מחייב את הנתבעות לשלם לתובעים מחצית אגרת התביעה ששלמו בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כדין מיום ההוצאה ועד לתשלום בפועל.
כמו-כן, אני מחייב את הנתבעות לשלם לתובעים שכ"ט בשיעור של 15% מהסכומים שנפסקו, לרבות מעלות ביצוע התיקונים + מע"מ, בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כדין מיום פסק-הדין ועד לתשלום בפועל.

בהליך תביעה קטנה (ת"ק) שהוגש בשנת 2012 בשלום הרצליה נפסק כדקלמן:

הנתבעים הסתירו מהתובעת שבדירה ליקויי בנייה חמורים הגורמים להצפות חוזרות שגרמו לעוגמת נפש ואף אובדן רכוש.
...
לסיכום, עולה כי הדירה הוצגה לתובעת, אשר ביקרה בה בטרם החתימה פעמיים.
אשר על כן אני מחייב את הנתבעים להשיב לתובעת סך 9,587 ₪ בצרוף הפרישי הצמדה וריבית מיום 19.1.12 ועד התשלום בפועל, והכל בתוך 30 יום.
שאר התביעה נדחית, כאמור לעיל.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2012 בשלום נתניה נפסק כדקלמן:

קיומם של ליקויים ושל ביצוע עבודות בניה במבנה בודאי גורם עוגמת נפש, ככל והמבנה היה נימסר לתובעים במצב תקין הרי שהיתה נחסכת מהם עוגמת הנפש.
...
סיכומו של דבר, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעים, ביחד ולחוד, תוך 30 יום את הסכומים הבאים: הסך של 33,581 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום 21.2.11 ועד לתשלום בפועל ובצירוף מע"מ כדין.
בנוסף תשלם התובעת סך של 78,000 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התובענה ועד לתשלום בפועל ובצירוף מע"מ כדין.
בנוסף הנתבעת תשלם סך של 90,000 ₪ בגין עוגמת נפש באופן שסך של 9,000 ₪ ישולם עבור כל דירה מדירות התובעים.

בהליך תביעה קטנה (ת"ק) שהוגש בשנת 2012 בשלום הרצליה נפסק כדקלמן:

הנתבעים הסתירו מהתובעת שבדירה ליקויי בנייה חמורים הגורמים להצפות חוזרות שגרמו לעוגמת נפש ואף אובדן רכוש.
...
לסיכום, עולה כי הדירה הוצגה לתובעת, אשר ביקרה בה בטרם החתימה פעמיים.
אשר על כן אני מחייב את הנתבעים להשיב לתובעת סך 9,587 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום 19.1.12 ועד התשלום בפועל, והכל בתוך 30 יום.
שאר התביעה נדחית, כאמור לעיל.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2019 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

אין ספק שקיומם של ליקויי בנייה בדירה חדשה גורם לעוגמת נפש.
...
רקע כללי: בדיון שהתקיים בפניי ביום 4.2.19 הגיעו הצדדים להסכמה דיונית לפיה, לעניין הליקויים תתקבל חוות דעתו של מומחה בית המשפט המהנדס אייל שנהב , דהיינו הנתבעת תשלם לתובעים את הפיצוי שנקבע בחוות הדעת לסיום המחלוקת בעניין הליקויים.
לאור האמור לעיל אני קובעת כי הפיצוי הראוי בנסיבות תיק זה הינו 7,500 ₪ .
הערכה הכספית לליקויים שנקבעה על ידי מומחה בית המשפט קרובה יותר להערכת מומחה הנתבעת מזו של מומחה התובעים ובנסיבות אלו אין הצדקה למתן שיפוי בגין הוצאה זו, אך מאחר והתובעים נאלצו להגיש תביעה לפיצוי בגין הליקויים אני קובעת כי הם זכאים למחצית הסכום ששלמו בגין חוות הדעת מטעמם וכן החזר אגרה בגין סכום הפיצוי שנקבע בפסק הדין, וכן שכ"ט עו"ד בסך 6,400 ₪ (כולל מע"מ).
סוף דבר: בנוסף לסך של 50,123 ₪ והסכום של 4,411 ₪ שכבר שולמו , תשלם הנתבעת לתובעים תוך 30 יום סך של 7,500 ₪ בתוספת סך של 6,400 ₪ בגין שכ"ט עו"ד וסך של 2,600 ₪ בגין החזר חלקי עבור התשלום למומחה מטעם התובעים.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו