מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית

חברה פטורה מאגרה ומהפקדת ערבון

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2015 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים רע"א 14686-09-15 מזרעאוי ואח' נ' בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ תיק חצוני: מספר תיק חצוני מספר בקשה:1 בפני הרשמת - כבוד השופטת שלומית יעקובוביץ המבקשים 1. מוחמד מזרעאוי 2. אמל מזרעאוי המשיבים 1. בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ 2. היועץ המשפטי לממשלה (לענין אגרת המשפט בלבד) החלטה
המשיב 2 נימנע מלהביע עמדה לגוף הבקשה לפטור מתשלום אגרת המשפט ובתגובה שהגיש נידרש לתאור "המצב המשפטי". עיון בבקשה על צרופותיה, מעלה כי המבקשת 2 נמנעת מלפרוש תמונה מלאה על מצבה הכלכלי, תוך שגילתה טפח וכיסתה טפחיים ––             "הלכה ידועה היא כי המבקש פטור מתשלום אגרה או מהפקדת עירבון מחמת עוניו חייב להיכבד וליתן לבית המשפט תמונה מלאה ועדכנית של מצבו הכלכלי"             (רע"א 2598/99 כהן נ' נח) 12.1 המבקשת 2 לא תמכה את הבקשה בתצהיר מטעמה.
...
בהינתן כל האמור לעיל הרי שלא עלה בידי המבקשים להרים את הנטל ולהוכיח כדבעי כי ידם אינה משגת לשלם את אגרת המשפט ולהפקיד את הערבון.
סוף דבר בהינתן כל האמור לעיל דין הבקשה לפטור מתשלום אגרת המשפט להידחות וכך אני מורה.

בהליך ערעור אזרחי (ע"א) שהוגש בשנת 2016 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים ע"א 59166-10-15 גור שלמה חברה לשיווק בע"מ נ' גור ואח' תיק חצוני: מספר תיק חצוני בפני כבוד הרשמת- השופטת עינת רביד מערערים מבקשים 1. שלמה גור 2. גור שלמה חברה לשיווק בע"מ משיבה דרבן השקעות בע"מ החלטה
בהתאם לפסיקה, המבקש פטור מתשלום אגרה או מהפקדת עירבון או הפחתתם מחמת עוניו חייב להיכבד וליתן לבית המשפט תמונה מלאה ועדכנית של מצבו הכלכלי (ראו: רע"א 2598/99 כהן נ' נח).
...
היועמ"ש הגיש תשובה נוספת מטעמו ועמד על טענתו כי דין הבקשה להדחות.
בקשה המוגשת ללא פרטים מלאים ומהימנים אינה מעמידה את התשתית הראייתית הדרושה כדי לדון בבקשה, ודינה להידחות מטעם זה בלבד (בש"א 6669/94 מגרפטה נ. מנורה חברה לביטוח בע"מ (2.2.95); בש"א 128/89, ע"א 229/89 מצא נ. מצא (29.5.89)).

בהליך ערעור אזרחי (ע"א) שהוגש בשנת 2016 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים ע"א 50875-05-16 מודן נ' וואלה תיקשורת בע"מ בבעלות חברת בזק בע"מ ואח' תיק חצוני: מספר תיק חצוני מספר בקשה:1 בפני הרשמת כבוד השופטת שלומית יעקובוביץ המבקש שחר מודן המשיבים 1. וואלה תיקשורת בע"מ בבעלות חברת בזק בע"מ 2. קואנדו מדיה בע"מ 2. היועץ המשפטי לממשלה (לענין אגרת המשפט בלבד) החלטה
עיון בבקשה על צרופותיה, מעלה כי המבקש נימנע מלפרוש תמונה מלאה על מצבו הכלכלי, תוך שגילה טפח וכיסה טפחיים ––             "הלכה ידועה היא כי המבקש פטור מתשלום אגרה או מהפקדת עירבון מחמת עוניו חייב להיכבד וליתן לבית המשפט תמונה מלאה ועדכנית של מצבו הכלכלי"             (רע"א 2598/99 כהן נ' נח) 11.1 המבקש נימנע מלהצהיר כי החשבון בבנק דיסקונט הוא חשבון הבנק היחיד המתנהל על שמו.
...
בהינתן כל האמור לעיל, סבורה אני כי המבקש לא השכיל להוכיח כי ידו אינה משגת לשלם את אגרת המשפט ולהפקיד את הערבון.
סוף דבר בהינתן כל האמור לעיל דוחה אני את הבקשה לפטור מלא מתשלום אגרת המשפט ומהפקדת ערבון.

בהליך ערעור אזרחי (ע"א) שהוגש בשנת 2016 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים ע"א 1064-03-16 מימוני נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ תיק חצוני: מספר תיק חצוני מספר בקשה:1 בפני הרשמת כבוד השופטת שלומית יעקובוביץ המבקשת דבורה מימוני המשיבים 1. מנורה חברה לביטוח בע"מ 2. היועץ המשפטי לממשלה (לענין אגרת המשפט בלבד) החלטה
12.7 המבקשת ציינה באופן לקוני כי אין ביכולתה להעזר בבני מישפחה תשלום האגרה ולהפקדת העירבון, אך דומה כי לא הניחה את התשתית הצריכה לקביעה כי מיצתה כל אפשרות ללוות את סכום האגרה והעירבון כחובתה- "התנאי בדבר העדר מסוגלות כלכלית של מבקש הפטור מהפקדת ערבון נבחנת על סמך מצבו הכלכלי הפוזיטיבי, אך גם על סמך יכולתו להסתייע בסביבתו. ...
...
" (בש"א 3166/12 מוטי אשכנזי נ' בנק לאומי למשכנתאות) (ההדגשה שלי – ש.י.) (ראה בנוסף: ע"א 3477/11 אייל שני נ' עו"ד ארז חבר, נאמן לנכסי החייב, בשג"ץ 4934/14 מילנה גורנשטיין נ' כנסת ישראל) בהינתן כל האמור לעיל, סבורה אני כי המבקשת לא הוכיחה כי ידה אינה משגת לשלם את אגרת המשפט ולהפקיד את הערבון.
סוף דבר בהינתן כל האמור לעיל דין הבקשות לפטור מלא מתשלום אגרת המשפט ומהפקדת ערבון להידחות.
עם זאת, משנחה דעתי כי יכולתה הכלכלית של המבקשת מוגבלת (ניתן למבקשת פטור משתלום אגרה ביום 17.02.16) ובשים לב לכלל השיקולים הצריכים לקביעת גובה הערבון, לרבות חשיבותו ומשמעותו של ההליך בעבור המבקשת (זכות הגישה לערכאות), מורכבותו והיקפו של ההליך, שיעור ההוצאות הצפוי אם ההליך ייכשל וזהותה של המשיבה 1 – מבטחת (ראה בענין זה: בש"א 1528/06 יוסף ורנר נ' כונס הנכסים הרשמי, פיסקה 12 והאסמכתאות הנוספות הנזכרות שם, בשג"ץ 4934/14 מילנה גורנשטיין נ' כנסת ישראל), - מוצאת אני להורות כדלקמן- אגרת המשפט תעמוד על סך של 250 ₪.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום בת ים נפסק כדקלמן:

בפניי בקשת הנתבע (להלן: "המבקש") לחיוב התובעים (להלן: "המשיבים") בהפקדת ערובה להבטחת הוצאותיו מכוח סעיף 353א' לחוק החברות התשנ"ט-1999 (להלן: "חוק החברות") ומכוחה של תקנה 157 לתקנות סדר הדין האזרחי תשע"ט-2018 (להלן: "התקנות") וזאת בשיעור של 10% מסכום התביעה לפחות העומד על כ- 176,000 ₪.
בנוסף, טוענים המשיבים, כי אין הגיון בכך שהמבקש מבקש מהמשיבים, אשר קיבלו פטור מאגרה, להפקיד עירבון בערכאה ראשונה.
...
בנוסף טוען המבקש, כי המשיב 2 הינו עבריין מורשע ששימש בעברו כעו"ד ורישיונו נשלל עקב מעילות שביצע בכספי לקוחות והונאות נוספות.
לאחר שבית המשפט בדק ושקל את שיקוליו, נעתר לבקשת המשיבים וקבע כי אין למשיב 2 יכולת כלכלית, תביעתו מגלה עילת תביעה ועל כן נתן עדיפות לזכות הגישה לערכאות.
סיכום לפיכך, בנסיבות העניין, לאחר שבחנתי את הנטען בבקשה, בתגובה ובתשובה אני מוצא לנכון לקבל בקשה זו ולהורות למשיבים על הפקדת ערוב .להבטחת הוצאות המבקש בתביעה זו .
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו