מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית

הקפאת חשבון בנק בטרם משפט

בהליך צו אחר (צ"א) שהוגש בשנת 2017 בהמחוזי ירושלים נפסק כדקלמן:

לפניי בקשה למתן צוים זמנים, לפי סעיף 23 לחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000 (להלן – חוק איסור הלבנת הון) בצרוף סעיף 36ו(א) לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג- 1973(להלן – פקודת הסמים), בנוגע לרכוש, שיפורט להלן, אשר חילוטו נידרש בכתב-אישום, אשר הוגש נגד המשיבה 1, חברה קדישא של עדת הבוכרים בירושלים (להלן – המשיבה), בבית-משפט זה במסגרת ת"פ 790-02-17 עד לתום ההליך הפלילי.
כמו כן, הוצאו צוי בית-משפט להקפאת חשבונות הבנק המפורטים ברכוש שברשימת בחילוט.
...
עוד נקבע, כי בית-המשפט רשאי להיעתר לבקשה למתן סעד זמני, כאמור, במעמד צד אחד, ובלבד שלאחריו יש לקבוע את הבקשה לדיון במעמד הצדדים בהקדם האפשרי ובתוך תקופת תוקפו של הצו המוגבלת, ככלל, לעשרה ימים (סעיף 36ו(ג) לפקודת הסמים; שם, בפִסקה 9 לעיל).
נוכח כל האמור, הנני קובע כי הצו הזמני שתוקפו הוארך בדיון מיום 9.2.2017 תקף לכל דבר ועניין, וחלותו עד למתן החלטה אחרת בבקשה לגופה.
בנסיבות אלה, אין טעם לקבוע מועד נוסף לדיון לגוף הבקשה ועל יסוד קיומו של "ניצוץ" ראייתי, אין מנוס אלא להיעתר לבקשה ולהורות על מתן צו זמני לחילוט ותפיסת הרכוש, כמבוקש.

בהליך החזרה/טיפול בתפוס שהוגש בשנת 2017 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית משפט השלום בתל אביב - יפו ה"ת 34132-11-16 מדינת ישראל נ' פירשט ואח' לפני כבוד השופט איתי הרמלין המבקשת: מדינת ישראל ע"י עו"ד לילך שלום המשיבים: 1. נינה פירשט 2. דניאל לדרמן 3. אולג פירשט 4. אינה פירשט כולם ע"י עו"ד ליברובסקי, עו"ד ויור ועו"ד בן יוסף החלטה בבקשה להארכת תפיסה
שונים הדברים לגבי כסף שנתפס בחשבון הבנק שאליו הופקדו ריווחי אתר האנטרנט, שכן כפי שקבע בית המשפט העליון, עירוב כסף כשר וכסף לא כשר באותו חשבון בנק עשוי להכתים את הסכום כולו (ראו ע"פ 2333/07 שלמה תענך נ' מדינת ישראל (2010)).
אני מורה על המשך הקפאת חשבונות הבנק של משיבה 1 עד ליום 15.8.2017.
...
אני מורה על המשך הקפאת חשבונות הבנק של משיבה 1 עד ליום 15.8.2017.
אני מורה על הארכה עד ליום 15.8.2017 של תוקף הערבויות שניתנו להבטחת אפשרות של חילוט עתידי עם שחרור חשבון הבנק של משיב 2 ועם שחרור המכוניות האמורות בבקשה.
אני מורה על הארכת תוקף הצווים שהוצאו בקשר לנכס המקרקעין האמור בבקשה עד ליום 15.8.2017.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2021 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

כיום החשבון מוקפא (טרם ניסגר), והבנק מסרב להפעילו מחדש מהטעם שאיבד האמון בתובעת (דברי ב"כ הנתבע, עמ' 1 לפרו' שו' 14-16; סיכומי הנתבע עמ' 1).
להלן עקרי התשובה: ביום 15.1.19 התקבלה בבנק החלטה שניתנה ע"י בית משפט השלום בראשל"צ למתן צו תפיסה והקפאה של החשבון, לרבות המצאת מסמכים, וזאת במסגרת הליך משפטי מס' 24482-01-19, והבנק פעל לפי ההחלטה האמורה.
...
במילים אחרות לא שוכנעתי כי הבנק עמד בשני התנאים הבאים הנדרשים בכדי ל"הקפיא" או לסגור חשבון, אותם ציינו בסעיף 22 לעיל, כדלקמן: אין די בחשש ערטילאי ו/או אין די בטענה כללית וסתמית, כי קיים חשש ממשי להתנהלות בלתי תקינה בחשבון.
סוף דבר לאור כל האמור לעיל, אני קובע כי הבנק לא הוכיח "סירוב סביר" בהקפאת החשבון של התובעת.
בנסיבות הענין, ולאחר שמצאתי כי גם התנהלותה של התובעת במקרה הנדון לא היתה תקינה, ולאור הספק ממנו נהנתה התובעת, החלטתי לא לעשות צו להוצאות.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו ת"א 51177-09-22 מכבי דן היתעמלות ואקרובטיקה (ע"ר) נ' בנק הפועלים בע"מ ואח' לפני כבוד השופטת אורלי מור-אל תובעת: מכבי דן היתעמלות ואקרובטיקה (ע"ר) נתבעים: 1. בנק הפועלים בע"מ - נמחק 2. ברוך פליקר 3. יגאל איל 4. משה ישראלי 5. קובי בכמן 6. אבי שטיין מטעם התובעת: עו"ד אסף גופר מטעם הנתבעים: עו"ד אמיר רוזנברג החלטה
בד בבד עם הגשת התביעה, הוגשה בקשה דחופה למתן צוי ביניים, במסגרתה התבקש בית המשפט להורות לנתבע-1, לבטל את הקפאת חשבון הבנק, לאפשר לחברות הועד שנבחרו בתאריך 12.9.22 לנהל את חשבונות הבנק של העמותה עד להכרעה בהליך העקרי, ולאסור על הנתבעים לקיים או להודיע על ארוע כלשהוא הנחזה להיות אסיפה כללית, לרבות האספה שהנתבעים תיכננו לקיים בתאריך 29.9.22.
...
בנסיבות אלה, לא ניתן להורות על מחיקת התביעה על הסף ומשכך הבקשה נדחית.
סוף דבר הבקשה לפי פקודת ביזיון בית משפט נדחית מהטעמים שפורטו לעיל שעה שאין זה ההליך המתאים לבירור המחלוקת.
במקביל גם בקשה הנתבעים למחיקת ההליך על הסף נדחית, שכן ההכרעה בטענות דורשת בירור עובדתי ומשפטי.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

בית המשפט המחוזי בתל אביב –יפו ת"פ 63871-06-16 מדינת ישראל ואח' נ' וייסמן ואח' לפני כבוד השופט יוסי טופף המאשימה: מדינת ישראל ע"י ב"כ עו"ד ירון גולומב ועו"ד נגה בליקשטיין-שחורי מפרקליטות מחוז תל אביב (מסוי וכלכלה) הנאשם 5: אריק ישראלי ע"י ב"כ עו"ד אשר אוחיון גזר דין
ראיות וטיעוני המאשימה לעונש ב"כ המאשימה, עו"ד נוגה בליקשטיין שחורי, הציגה את המסמכים הבאים: צוי הקפאת חשבונות בנק על שם הנאשם בבנק לאומי ובנק אגוד; וכן מיסמך שיערוך רכוז יתרות בחשבון על שם הנאשם בבנק הפועלים (ת/219).
הנאשמת העבירה סך של 550,000 דולר מחשבונה בבנק לאומי לישראל לחשבונה בבנק מרכנתיל דיסקונט מבלי לדיווח לבנק מרכנתיל כי בנה נהנה בחשבון זה. בית המשפט כיבד את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים וגזר על הנאשמת 9 חודשי מאסר על תנאי; קנס בסך 250,000 ₪ ; וחילוט בסך של 96,000 דולר מחשבונה בבנק מרכנתיל.
...
ג. ע"פ 1959/11 גבריאל שלום נ' מדינת ישראל (21.9.2011) - נדחה ערעורם של נאשמים לאחר שהורשעו על יסוד הודאתם בעבירות הבאות: נאשם 1 הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע; קבלת דבר במרמה; מתן שירותי מטבע ללא רישום; ובעבירה לפי סעיף 3(ב) לחוק איסור הלבנת הון יחד עם סעיף 7 לחוק איסור הלבנת הון בשילוב סעיף 6(א)(2) לצו.
הנאשם נעתר לבקשה ופנה לחלפן ירדני והשניים סיכמו ביניהם על דפוס פעולה הקרוי "העמדת נכסים": כספים של לקוחות המעוניינים להעביר כספים לירדן, יישארו בידיו של הנאשם ובתמורה יעמיד החלפן הירדני לרשות הלקוחות אותו סכום בדינרים ירדניים, מתוך כספים שיתקבלו בידיו על ידי שליח ואשר יועדו למעשה לחבר הכנסת עזמי בשארה.
מכל המקובץ, סבורני כי מתחם העונש ההולם לעבירות הלבנת ההון שביצע הנאשם, בנסיבות ביצוען, כולל רכיב מאסר בפועל שבין מספר חודשי מאסר בפועל שיכול וירוצו בעבודות שירות לבין 18 חודשי מאסר בפועל, קנס בסכום שבין 25,000 לבין 60,000 ₪ וענישה מרתיעה צופה פני עתיד.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו