מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

דחיית בקשה לעיקול זמני

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2023 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

בהחלטה מיום 2.1.2023 נדחתה בקשת העיקול הזמני והוא נותר בעינו עד להכרעה בהליך העקרי.
...
הרשם החליט כי אין בעיקולים, לרבות העיקול העצמי, כדי להוות תשלום, ואין בהם כדי להקים מסקנה שפתחי פרעה חובה (שמכוח פסק הבורר אבני).
ערעורה נדחה בהחלטת כב' השופט נבו שהחליט לבטל עיכוב ההליכים הזמני בתיק ההוצל"פ, ולאפשר המשך הליכי הגביה (החלטה מיום 22.4.2023 בבית משפט השלום בכפר סבא בתיק עש"א 1084-04-23).
כב' השופט באומגרט נעתר לסעד זמני של עיכוב (ולא ביטול) הליכי הוצל"פ עד לדיון במעמד הצדדים, והורה על הפקדת 7 מיליון ₪ כתנאי לעיכוב ההליכים בתיק ההוצאה לפועל ועוד 200,000 ₪ להבטחת נזקי הסעד הזמני (עיכוב גבית החיוב הפסוק).

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

אם הונח בסיס עובדתי המקים חשש סביר כי דחיית הבקשה לעיקול זמני תכביד על מימוש פסק הדין באופן שהמבקש יינזק, הרי שיש מקום וצורך לבחון מהו הנזק הצפוי למשיב (או לאדם אחר) כתוצאה ממתן הסעד הזמני.
...
לסיכום: לאור כל האמור, הוכחו רכיבי הבקשה לעיקול זמני.
ברם- לאור כל האמור, העיקול על הערבות הבנקאית יבוטל.
על כן, החלטתי הינה כדלקמן: העיקול הזמני על הערבות הבנקאית מבוטל.

בהליך ערעור על החלטת רשם (ע"ר) שהוגש בשנת 2019 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

בדין נדחתה טענת המערער לשינוי נסיבות; לא הוכחה הטענה לשינוי מגורי המשיב מישראל לחו"ל. הפסקת כהונתו של המשיב בדירקטוריון החברה ארעה כ-7 חודשים לפני הפרסומים בתקשורת עליהם הסתמך המערער ולא הוכח כי יש בהפסקת הכהונה לבסס הכבדה; בשנים הרבות שחלפו ממועד הגשת הבקשה לאישור התביעה כנגזרת, המערער לא סבר כי טענת התרמית העומדת בבסיס התביעה מהוה תשתית להטלת עיקולים זמניים והוא מנוע מלטעון כן עתה.
...
המשיב טען כי יש לדחות את הבקשה שכן זו הוגשה בשיהוי ניכר ובחוסר תום לב. עוד טען המשיב כי המערער לא הוכיח את סיכוייו לזכות בתביעה ולא הוכיח קיומו של יסוד ההכבדה.
לפיכך אין בעובדה כי ניתן צו זמני לחילוט כדי לבסס את המסקנה כי המשיב מבריח את נכסיו.
אני דוחה את טענת המשיב כאילו הבקשה לעיקולים הייתה בקשת סרק וכי היא הוגשה בחוסר תום לב מאחר וכב' הרשמת לא סברה כך. לאחר שאושרה התביעה הנגזרת אין מדובר בתביעתו האישית של התובע הנגזר, כי אם בתביעתה של החברה.
לאור כל האמור לעיל, הערעור מתקבל בחלקו.

בהליך תמ"ש (תמ"ש) שהוגש בשנת 2020 בבתי המשפט לענייני משפחה נפסק כדקלמן:

אף בשל השהוי יש מקום לדחות הבקשה לעיקול זמני.
...
לאחר שעיינתי באשר הובא בפני, שוכנעתי כי הנזק שעלול להיגרם למשיב כתוצאה מהותרת העיקול על כנו אצל המחזיקים המפורטים בבקשה גדול מהנזק שיגרם למבקש, בשים לב כי המשך הטלת העיקול עשוי "לשתק" את העסק.
סוף דבר: לאור האמור לעיל, אני מורה כדלקמן: צו העיקול, אשר הוטל בהחלטתי מיום 20.10.2020 , מבוטל.
המבקש יישא בהוצאות המשיב בסך של 5,000 המזכירות תמציא החלטתי זו לצדדים.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין רגיל (ת"א) שהוגש בשנת 2022 בשלום תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

סיכום- לאור המקובץ לעיל, ולאחר שהגעתי לכלל דיעה כי התנאים לצורך מתן צו עיקול זמני מתקיימים, אני דוחה את בקשת הנתבעים לביטול צו עיקול זמני.
...
לאחר שמיעת הצדדים ולאחר עיון בראיות שהוצגו לרבות חליפת הודעות טקסט בין נציג התובעת ובין נתבעים 3-4, סבורני כי התובעת הוכיחה כי קיימות ראיות לכאורה בדבר קיומה של עילת התביעה.
סיכום- לאור המקובץ לעיל, ולאחר שהגעתי לכלל דעה כי התנאים לצורך מתן צו עיקול זמני מתקיימים, אני דוחה את בקשת הנתבעים לביטול צו עיקול זמני.
באשר להוצאות; בנסיבות דנן, הנתבעות ישלמו לתובעת הוצאות בגין בקשה זו, ללא קשר לתוצאת ההליך הסופי, בסך של 1,500 ₪ וזאת בתוך 30 יום.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו