מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית

גניבה במציאה חודשיים עבודות שירות

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2018 בשלום קריית גת נפסק כדקלמן:

טיעוני הצדדים ב"כ המאשימה הפנה לחומרת העבירות המיוחסות לנאשמת, לערכים המוגנים שנפגעו ממעשיה לכך שמידת הפגיעה היא משמעותית, לשיטתו מיתחם העונש ההולם נע ממאסר קצר שיכול וירוצה בעבודות שירות ועד ל 24 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס.
עפ"ג (מחוזי י-ם) 56116-06-14 קשקוש נ' מדינת ישראל (13.11.14), הנאשם גנב במציאה נרתיק עם אישור כניסה לאוניברסיטה , כרטיס אשראי ומסמכים נוספים, השתמש בכרטיס האשראי בסך של 217 ₪, זייף אישור כניסה לאוניברסיטה בכך שהדביק את תמונתו שלו על הכרטיס.
...
כל הרשעה עלולה לגרום נזק כזה או אחר למורשע ולהגביל באופן כזו או אחר אפשרות לעסוק בעיסוקים מסויימים.
לאור כל האמור, הרשעת הנאשמת תישאר על כנה.
לאחר ששקלתי את כל השיקולים שלעיל, הגעתי לכלל מסקנה כי יש לגזור את עונשה של הנאשמת ברף התחתון של מתחם העונש ההולם בכל הנוגע לרכיב המאסר.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2018 בשלום קריית גת נפסק כדקלמן:

עוד סוכם כי המאשימה תגביל עצמה ל- 6 חודשי מאסר בעבודות שירות, קנס ומאסר מותנה והגנה תטען פתוח לרבות להמנע מהרשעה.
· עפ"ג (ירושלים) 56116-06-14 קשקוש נ' מדינת ישראל (פורסם בתקדין, 13.11.14), הנאשם גנב במציאה נרתיק עם אישור כניסה לאוניברסיטה, כרטיס אשראי ומסמכים נוספים, השתמש בכרטיס האשראי בסך של 217 ₪, זייף אישור כניסה לאוניברסיטה בכך שהדביק את תמונתו שלו על הכרטיס.
...
ערעורו נדחה.
לאור כל האמור לעיל אני קובעת כי מתחם העונש ההולם לפרשה שבפני נע ממאסר מותנה ועד 10 חודשי מאסר לצד ענישה נלווית.
בנסיבות שבפניי, בשים לב למכלול השיקולים, אני סבורה כי עלול להיווצר פער בלתי נסבל בין עוצמת פגיעתה של ההרשעה הפלילית בנאשמת לבין תועלתה של ההרשעה לאינטרס הציבורי-חברתי הכללי.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2020 בשלום רחובות נפסק כדקלמן:

נטען, כי עפ"י מדיוניות הענישה של המאשימה עצמה, במקרים שמתבצעת עבירת גניבה בנסיבות קלות כבמקרה דנן, מתחיל ממיתחם הענישה ממע"ת ועד ל- 6 חודשי מאסר בעבודות שירות, ובעבירות גניבה בנסיבות מחמירות, המיתחם מתחיל ב- 6 חודשי עבודות שירות ועד ל- 12 חודשי מאסר בפועל, שהחומרה נבחנת בשיקולים של הקף הגניבה, תיכנון, תיחכום, וגניבה מאוכלוסיות מיוחדות כדוגמת קשישים או קטינים, גניבה ממעביד וכיוצ"ב. לפיכך, מיתחם הענישה שהוצג ע"י המאשימה בטיעוניה אינו מתאים למדיניות שלה עצמה.
מכאן, כי מיתחם העונש ההולם את העבירה נשוא כתב האישום, של גניבה על דרך מציאה, נע בין מאסר על תנאי ובין מאסר לתקופה של 6 חודשים, לצד ענישה נלווית.
...
סופו של דבר עתרה המאשימה להשית על הנאשמת עונש של 4 חודשי מאסר בפועל, שיכול וירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי בעבירות רכוש, במדרג של פשע ועוון, פיצוי למתלוננת, קנס והתחייבות.
בהתחשב בכלל השיקולים הרלוונטיים, מסקנתי היא, כי המקרה דנן אינו מצדיק סטייה כאמור מטעמי שיקום.
נמצאנו למדים, כי הנאשמת במעשיה שלה, הביאה על עצמה את עונש המאסר בפועל.
סוף דבר: מכל הנימוקים המפורטים לעיל, אני גוזרת על הנאשמת את העונשים הבאים: 30 ימי מאסר בפועל.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2017 בשלום קריית גת נפסק כדקלמן:

על פי עובדות כתב האישום בתחילת שנת 2013 גנב הנאשם במציאה פנקס שיקים השייך לשכנתו, זייף חתימתה של המתלוננת על 4 שיקים בפנקס, מילא בשיקים סכומים של 5800 ש"ח, 6000 ₪, 4,800 ₪ ו- 5400 ₪, במהלך החודשים מרץ – יוני 2013 מסר שניים מהשיקים לאחיו ושניים לאדם בעסק "צ'יינג לסחר במטבע זר". תמורת השיקים ששווים 22,000 ₪ קיבל הנאשם סכום כולל של 14,200 ₪.
השתלשלות הדיונים בתיקים הדיונים בתיקיו של הנאשם נדחו, לבקשת ההגנה, פעם אחר פעם, עד שביום 19.11.14 הציגו הצדדים הסדר שכלל שלושה מהתיקים (למעט בתיק 61352-02-15) הנאשם הורשע והוצג הסדר לפיו ככל שהתסקיר יהיה חיובי עמדת המאשימה תהיה למאסר למשך 6 חודשים שירוצה בעבודות שירות, מאסר מותנה קנס ופצוי.
...
לאור כל האמור לעיל אני קובעת כי מתחמי העונש ההולם לארועים שבפני הם כדלקמן: · בתיק 47460-02-14: גניבה במציאה של פנקס שיקים, זיוף 4 שיקים בסכום כולל של 22,000 ₪ ושימוש ב- 4 שיקים מזוייפים.
אני מורה על הפעלת המאסר המותנה למשך 6 חודשים שהוטל על הנאשם בתיק 38159-08-11 בבית משפט השלום באשקלון ביום 23.1.14.
<#6#> החלטה לבקשת ב"כ הנאשם אני מורה על עיכוב ריצוי עונש המאסר עד ליום 5.7.17 וזאת בתנאים הבאים: הנאשם יחתום על התחייבות עצמית על סך 10,000 ₪ להבטחת התייצבותו לריצוי המאסר.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2014 בשלום קריית גת נפסק כדקלמן:

כמו כן, הפנה לת.פ. 411/09 ואח' מדינת ישראל נ' דקלה ביטון , של מותב זה, מיום 1.9.13, מדובר ב- 6 אישומים שנושאם התפרצות לדירה וגניבה, החזקת סם לצריכה עצמית, התפרצות נוספת לבית והכנסת יד וגניבה של מחשב מבעד לחלון וניסיון נוסף לפרוץ, התפרצות לבית נוסף בשדה משה, הפרת הוראה חוקית, גניבה במציאה של כרטיס אשראי וכסף ורכישת פריטים באמצעות הכרטיס הגנוב.
ע"פ 23718-12-12 (מחוזי חיפה ) מיום 17.10.13, רביל איסקוב נ' מדינת ישראל, נדון בגין התפרצות בצוותא וגניבה בצוותא, תקיפת שוטר והכשלת שוטר ל- 15 חודשי מאסר בפועל, אך בית משפט מחוזי קיבל העירעור והמר זאת ב- 6 חודשי מאסר בעבודות שירות, מאסר מותנה וצו מבחן.
...
בהתחשב במהות העבירה ונסיבותיה ולאחר שקילת האינטרס הציבורי מול נסיבותיו/ה האישיות של הנאשמ/ת ועברו/ה, אני דנה את הנאשמ/ת לעונשים הבאים: לגבי נאשם 1 מאסר בפועל לתקופה של 12 חודשים בניכוי התקופה שהיה עצור.
כמו כן, אני מורה על עיכוב יציאתו מן הארץ ולכן עליו להפקיד היום במזכירות בית המשפט את דרכונו.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו