מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

בקשה לביטול הוצאות ושכר טרחה

בהליך ערעור אזרחי (ע"א) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי מרכז נפסק כדקלמן:

פסק הדין אותו שהמערער רצה לבטל קבע שעליו לשלם למשיבים סך של כ- 193,000 ₪ בצרוף הוצאות ושכר טירחת עורך דין.
כמו כן, לטענת המערער בתיק הוצאה לפועל מס' 534186-01-20 הוטל מימוש מישכון ביום 29.1.20 באמצעות מינוי כונס נכסים למכירת מקרקעי המערער לרבות דירת מגוריו (לא ראיתי החלטה אולם צורפו מסמכים לבקשה ביחס למינוי כונס נכסים).
...
נוכח כל האמור, מצאתי שהמערער הוכיח חוסר יכולת כלכלית לתשלום האגרה.

בהליך תיק תעבורה (תת"ע) שהוגש בשנת 2021 בשלום בת ים נפסק כדקלמן:

משכך ביקש המבקש לבטל את כתב האישום ולחייב החברה בתשלום הוצאות ושכר טירחת עו"ד. המשיבה בתגובתה בכתב מיום 21.12.20 היתנגדה לבקשה בטענה כי ככל והטענה שאחר נהג יש לתמוך את הבקשה בצרוף תצהיר מטעם הנהג בפועל שאם לא כן חלה "חזקת הבעלות על המבקשת". ביום 22.12.20, היתקיימה ישיבת הקראה ראשונה, בית המשפט מסר לתובע, בפתח הדיון את תגובת המבקש "תגובה ובקשה דחופה" אשר נסרקה לנט ביום הדיון לראשונה בשעה 08:13 כאשר הדיון היה קבוע לשעה 08:30.
...
ככל הנראה בשל תקלה במזכירות, לא בוצעה החלטתי וביום 4.4.21 הגיש המבקש בקשה נוספת למתן החלטה בהעדר תגובה ולחיוב בהוצאות נוספות בסך 100 ש"ח. משכך נתתי למאשימה אורכה להגשת תגובה עד ליום 6.4.21.
סוף דבר.

בהליך תיק אזרחי בסדר דין מהיר (תא"מ) שהוגש בשנת 2020 בשלום חדרה נפסק כדקלמן:

כמו כן נתתי פסק דין כנגד המבקש על יסוד כתב התביעה, בצרוף הוצאות ושכר טירחת עורך דין.
לא אחת נפסק, כי בבקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר הגנה הגישה היא ליבראלית וניתן לרפא את הנזק שניגרם לבעל הדין שכנגד עקב המחדל הדיוני בפסיקת הוצאות, זאת לאור חשיבות ממושה של זכות הגישה לערכאות, שהוכרה כזכות חוקתית ממעלה ראשונה (ראה רע"א 2158/15 עיסא נ' סרסור ואח' [2.6.2015]; רע"א 4036/14 מסעודין נ' מנהל הרשות הממשלתית למים ולביוב [29.12.2014]; רע"א 1000/17 פלוני נ' פלוני [12.9.2017]; רע"א 640/19 אבו חאמד נ' אלבאחבסה ואח' [17.4.2019]).
...
עם זאת, ולאור מחדלו של המבקש באי הגשת כתב הגנה, אני קובעת, כי ביטול פסק הדין יהיה בכפוף לתשלום הוצאות בסך של 800 ₪, אשר ישולמו למשיבה באמצעות בא כוחה בתוך 30 יום מיום קבלת החלטה זו. עד ליום 18.1.2021 יגיש המבקש לתיק אישור על תשלום ההוצאות לב"כ המשיבה.

בהליך בע"מ (בע"מ) שהוגש בשנת 2020 בעליון נפסק כדקלמן:

בהחלטה מיום 8.12.2019, בית המשפט לעינייני מישפחה (השופטת א' נוס) דחה את הבקשה לביטול פסק הדין והשית על המבקש הוצאות ושכר טירחה בסך של 5,000 ₪.
...
דיון והכרעה לאחר עיון בבקשת רשות הערעור, הגעתי למסקנה כי דינה להידחות אף מבלי לקבל תשובה.
כמו כן, אני סבור כי מתן רשות לערער על פסק הדין קמא איננו דרוש מטעמי צדק וכדי למנוע עיוות דין.
משכך, ראיתי לנכון לדחות את הבקשה שלפניי מכוח סמכותי לפי תקנה 407א. הבקשה נדחית אפוא.

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2020 בהמחוזי תל אביב - יפו נפסק כדקלמן:

כך למשל בתצהירו של קרמזין מיום 12/2/20 נכתב בסעיף 34: "מן המפורט לעיל עולה כי במידה ויבוטל פסק הדין, יש לי סכויים טובים להיתגונן בפני התביעה ולהביא לדחייתה או להקטנה משמעותית של סכומה". כאשר הגיש התובע – כהן תגובה לבקשה, הגיש קרמזין ביום 23/3/20 "תשובה לתגובה לבקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר הגנה". כלומר – הוא עצמו הגדיר את הבקשה שכזו, ובסוף תשובתו כתב בסעיף 15: "לפיכך חוזר המבקש על בקשתו לבטל את פסק הדין ולהשית על התובע הוצאות ושכר טירחה בגין היתנהלותו חסרת תום הלב". ג) בקשתו לביטול פסק הדין התקבלה ולפי סעיף 1 (7) לצוו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תנתן בהן רשות ערעור) תשס"ט – 2009 (להלן: "הצוו"), אין אפשרות להגיש בר"ע על ההחלטה.
...
בעניין תרכובות ברום נקבע בסעיף 7 לגבי החלטה ולפיה בימ"ש לא סילק תביעה על הסף: "ההצדקה לדון בטענות כלפי החלטת ביניים שדחתה טענה לסילוק על הסף במסגרת בקשת רשות ערעור, בטרם הסתיים ההליך כולו, מהטעם שיש אפשרות שהמשך הדיון יתברר בסופו של דבר כמיותר, שמורה למקרים קיצוניים בהם המשך הדיון כרוך בהשקעת משאבים יוצאת דופן וכד'.
גם כאשר קיים חשש כי בסופו של דבר דחיית בקשה לסילוק על הסף תוביל לניהול הליך מיותר, אין זה מצדיק לכשעצמו סטייה מהעיקרון ולפיו ערעור על החלטת ביניים יתאפשר רק במסגרת ערעור על פסק דין וסטייה תיעשה רק במקרים יוצאי דופן.
לסיכום: 1) לאור האמור לעיל, נדחית בקשת רשות הערעור.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו