מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

איומים כלפי גורם טיפולי

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2024 בשלום ראשון לציון נפסק כדקלמן:

כן תארה קצינת המבחן כי בפגישת ההכנה לקראת הישתלבותו בקבוצה הטיפולית בשירות המבחן, היתייחס הנאשם לחלקיו האלימים באופן לאקוני ומצמצם, התבצר בעמדה קורבנית והשליך אחריות על גורמים חצוניים וטען כי מדובר בהאשמות שוא.
כפי שצוין, במהלך דיון שהתקיים בתאריך 23.11.2023 העיד דוד בנו של הנאשם ושטח בהרחבה את קשייו וחששותיו ככל ואביו יידרש לרצות עונש בדמות מאסר בפועל וכדבריו: "אבא ואני מאד אוהבים אחד את השני מאז שאני קטן, רק אנחנו ביחד והוא עוזר לי בהכל כי אני לא מצליח לתפקד. הרבה זמן אני לא יוצא מהבית ואין לי חברים בכלל ואני לא מצליח ללכת לשום מקום כי יש לי חרדה חברתית ואני בדכאון הרבה זמן ואני מנסה לטפל בזה. הוא לוקח אותי לטיפולים והוא עוזר לי, אבל... (בוכה) אבא זה העולם שלי ואני לא יודע מה לעשות, אין לנו שקט. אני לא מצליח להתקדם בחיים. אני לא יוצא לעבוד. אני לא יוצא החוצה. אפילו עם הכלב אני יוצא פעם בשבוע כי אני לא מצליח לצאת. אבא איתי והוא מנסה לעודד אותי, אבל אני לא יודע מה לעשות. באמת, אני צריך את אבא ואני מפחד כי אני לא יודע מה יהיה איתו וכל פעם אנחנו חוטפים מכה אחרת. כל פעם הוא הולך לכלא או למעצרים ואני לא יודע מה לעשות אם אני אהיה לבד. אין לי אף אחד. יש לי רק אותו". דיון והכרעה במקרה דנן, הורשע הנאשם בשלושה אישומים, בהם יוחסו לו עבירות איומים כלפי מי שהייתה באותה עת רעייתו.
...
יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם ממאמציו של הנאשם לעשות שינוי בדפוסי התנהגותו האלימים, במסגרת טיפול פרטני אצל פסיכותרפיסטית במסגרת ארגון "פעמונים" ובהמשך, במסגרת סדנא טיפולית של עמותת "דולב". בהקשר זה שוכנעתי כי הנאשם כיום עושה מאמצים לחזור לאורח חיים נורמטיבי, ולא לשוב לדרכיו הרעות מן העבר.
באיזון בין השיקולים השונים, ומבלי להקל חלילה ראש בחומרת מעשיו של הנאשם, סבורני כי יש מקום בזו הפעם ללכת לקראתו של הנאשם ולגזור עליו עונש מאסר בפועל שיכול וירוצה בדרך של עבודות שירות, אשר יאזן מחד בין חומרת המעשים; נסיבות חייו המורכבות; מצבו הרפואי; מאמציו לשנות מדפוסי התנהגותו האלימים; ולאפשר לו להחזיר את חייו למסלול חיים תקין, ביחד עם בנו, דוד.
סוף דבר אשר על כן, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: 4 חודשי מאסר בפועל, בקיזוז תקופת מעצרו (1.9.2020-.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2019 בשלום נצרת נפסק כדקלמן:

הסניגור הפנה למספר החלטות (בש"פ 749/19 פלוני נ' מדינת ישראל (4.2.19), בש"פ 2551/19 מאיר נחמני נ' מדינת ישראל (8.4.19), ות"פ (ת"א) 22881-11-18 מדינת ישראל נ' פלוני (30.4.19)), בהן נדונו דברים שהושמעו כלפי גורמי טפול, ובתוכנם כלולים נוסחי איום על צדדים שלישיים.
...
ואולם, היעדר רקע פלילי ואלים, ואף תפקוד הורי חיובי, אינם ערובה לשלומם של הילדים במקרה זה. מסקנה זו נובעת מהאיום המפורש שהשמיע הנאשם לפגוע בילדיו, ומההערכה כי הוא מצוי, כפי שתואר, במצב רגשי סוער ובלתי יציב.
אם כן, אני מורה לשרות המבחן לסקור את נסיבותיו של הנאשם ולבחון את מידת מסוכנותו, בכלל ובפרט ביחס לילדיו ולאמם.
כאמור, החלטתי להקל עם הנאשם מעט ולאפשר לו "חלון אוורור" יומי ומוגבל בהשגחה.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2021 בשלום כפר סבא נפסק כדקלמן:

לאור זאת, העריכו גורמי הטיפול כי הנאשם אינו בשל להישתלב במרכז היום, הן מבחינה טכנית והן מבחינה רגשית.
הנאשם מכור מגיל צעיר לאלכוהול ולהימורים, נתון בקשיים כלכליים, בחובות של למעלה משני מיליון שקלים, נתון לאיומים מצד גורמים בשוק האפור ורק כעת, עם שוך מגפת הקורונה, הישתלב בעבודה ומנסה להחזיר חובותיו.
...
בית המשפט (כב' הש' קרשן) נעתר לבקשת ההגנה לדחיית הדיון והדיון נדחה ליום 6.8.20.
נוכח הערכים החברתיים המוגנים, נוכח מידת הפגיעה בהם ונוכח נסיבות ביצוע העבירות ומדיניות הענישה הנוהגת, אני קובע כי מתחם העונש ההולם נע בין מספר חודשי מאסר ל-18 חודשי מאסר לצד רכיבי ענישה נלווים.
לאור האמור לעיל, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: 6 חודשי מאסר בפועל.

בהליך רשות ערעור אזרחי (רע"א) שהוגש בשנת 2021 בעליון נפסק כדקלמן:

על יסוד כל אלה ניתן על ידו פסק דין מקיף המחזיק 35 עמודים, בו הוכרזו הקטינה ואחיה "קטינים נזקקים". במסגרת פסק הדין צוינו בין היתר הדברים הבאים: "לאחר שמיעת העדים והקטינים הגעתי למסקנה ברורה כי לא ניתן להבטיח את שלומם הפיזי והנפשי של [הקטינה ואחיה] באם יחזרו לבית אביהם. מצבם הקשה של הקטינים לא צמח בחלל ריק. התמונה העגומה המתוארת של מצבם של הקטינים בכלל ומצבה של [הקטינה] בפרט קשור בקשר ישיר והדוק להתנהלות המשיב. מהעדויות השונות עולה כי המשיב הזניח את הטיפול בקטינים. הקטינים סבלו מידו הקשה של המשיב וכן קיים חשש כבד כי פגע מינית בקטינה... בנוסף, הקטינים גדלו מבודדים, לרוב בלי מסגרת. המשיב לא מגלה כל תובנה לקשיים הרגשיים של הקטינים, המשיב לא מביע נכונות לכל סוג של טפול ולמעשה גם לא ניתן להעניק טפול להורה שחושב שהוא כליל השלמות. המשיב היתנהל בצורה מאיימת כלפי גורמי הטיפול וסירב לכל שתוף פעולה." (פסקות 201-198).
...
בהקשר זה יצוין כי בדו"ח מטעם פסיכיאטר אשר הוגש בתשובת המבקשת לבקשת המשיב להורות על התייצבות הקטינה לדיון לפנַי, נאמר כי "השינויים הקיצונים ברצונה להישאר ב[מעון] (לפעמים מאד מעוניינת להישאר ולפעמים מאד מעוניינת לעזוב) משקף את אי היכולת שלה לעשות החלטה ראוייה לטובת העתיד שלה". בהינתן כל האמור לעיל, אין בליבי הרבה מקום לספק כי בעת הזו יש להותיר את צו המשמורת שניתן על ידי בית המשפט לנוער, על כנו.
אין להקל ראש בכך שהשהות במעון אינה "נעימה" לקטינה, אולם בנסיבות העניין נראה כי בעת הזו אין מנוס מכך.
הערעור מתקבל אפוא במובן זה שפסק דינו של בית המשפט המחוזי יבוטל, ופסק הדין אשר ניתן על ידי בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לנוער, יוחזר על כנו.

בהליך תיק פלילי (ת"פ) שהוגש בשנת 2023 בשלום רמלה נפסק כדקלמן:

עם זאת, הובהר שוב ושוב, כי דברי איום שנאמרו כלפי גורמי טפול או רווחה עשויים בהחלט לגבש עבירת איומים, מקום בו דובר בתוכן חד משמעי, חמור וקיצוני, מיזמת הנאשם ולא במענה לשאלות מצד הגורם הטיפולי (ראו סקירתו הנרחבת של כב' השופט מסארוה בת"פ 60292-05-21 מד"י נ' בן עזוז (13.9.22).
...
בנוסף, אני סבורה כי מבלי למעט מחומרת העבירה, הטלת פיצוי במקרה זה עלולה לעורר מורכבות עבור המתלוננת כאשת טיפול.
בסופו של דבר, כיוון שמטרת הענישה במקרה ייחודי זה היא העמדת גבולות לנאשם, החלטתי להימנע מהטלת רכיבים כספיים, ותחת זאת, תוטל התחייבות.
אני גוזרת את העונשים הבאים: 7 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, והתנאי הוא שלא יבצע עבירות של איומים.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו