מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

איבוד שליטה על רכב עם סטייה לנתיב הנגדי

בהליך תאונת דרכים (ת"ד) שהוגש בשנת 2016 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

הנאשם איבד שליטה על רכבו, סטה לנתיב הנגדי תוך שהוא חוצה קו הפרדה רצוף והיתנגש ברכב ב'.
...
השוני ברמת הענישה מביא לכלל מסקנה כי המחוקק התכוון לראות בעבירת הרשלנות עבירה חמורה יותר, אשר נדרש לה אלמנט גדול יותר של חוסר זהירות, דהיינו: לא כל אי זהירות בהכרח היא גם נהיגה רשלנית.
ואני מזכה את הנאשם מסעיף זה. בסיכומו של דבר, מצאתי כי יש לזכות את הנאשם מעבירה של נהיגה רשלנית על פי סעיף 62(2) לפקודה , ולהרשיעו בעבירות של נהיגה בחוסר זהירות על פי תקנה 21(ג), ובעבירות של סטייה מנתיב נסיעה לפי תקנה 40(א) לתקנות התעבורה, והתנהגות שגרמה נזק לרכוש וחבלה לגוף לפי תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה.
- אני דנה את הנאשם לתשלום קנס בסך 800 ₪.

בהליך גרימת מוות בנהיגה רשלנית (גמ"ר) שהוגש בשנת 2014 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

בהגיעו לקילומטר 2 סטה הנאשם עם רכבו בחדות ימינה לשוליים וזאת עקב רכב אחר שנסע מאחוריו במהירות והתקרב אליו.
מותו של המנוח, החבלות למעורבים הנוספים והנזקים לרכבים המעורבים נגרמו בשל נהיגתו הרשלנית של נאשם אשר איבד שליטה על רכבו וסטה לנתיב הנגדי תוך חציית קו הפרדה רצוף.
...
לאור כל האמור לעיל אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים: אני דן את הנאשם לתשלום קנס בסך 5,000 ₪ או 25 ימי מאסר תמורתו.
אני גוזר על הנאשם עונש מאסר על תנאי לתקופה של 10 חודשים שלא יעבור בתוך 3 שנים מהיום עבירות של נהיגה בזמן פסילה בניגוד לסעיף 67 לפקודת התעבורה ו/או עבירה של גרימת מוות ברשלנות.
אני גוזר על הנאשם 6 חודשי מאסר בפועל אותם ירצה בעבודות שרות במשטרת מגדל העמק (חמישה ימים בשבוע, 8.5 שעות עבודה יומית).

בהליך תאונת דרכים (ת"ד) שהוגש בשנת 2020 בשלום עכו נפסק כדקלמן:

נסיבות ביצוע העבירה חמורות: הנאשם נהג ברכב ברשלנות, ללא סיבה סבירה איבד שליטה על רכבו, סטה לנתיב הנגדי, חסם דרכו של רכב אחר, וגרם להיתנגשות בין כלי הרכב.
...
בית המשפט כיבד הסדר בין הצדדים, וציין שמדובר בהסדר מקל, אם כי מצוי במתחם הענישה, ודן את הנאשם ל-7 חודשי פסילה, בניכוי חודשיים, פסילה מנהלית, מאסר על תנאי, פסילה על תנאי וקנס.
לאחר ששקלתי את טיעוני הצדדים, ועיינתי בפסיקה, אני סבורה שבמקרה זה יש להעדיף את הרף הבינוני-עליון של מתחם הענישה.
על כן, אני דנה את הנאשם לעונשים הבאים: חודשיים מאסר על תנאי למשך 3 שנים, והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור בתקופה הנ"ל עבירות בהן הורשע בתיק זה. פסילה מלקבל או להחזיק ברישיון נהיגה לתקופה בת 10 חודשים.

בהליך ערעור פלילי תעבורה (עפ"ת) שהוגש בשנת 2013 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

עוד נטען כי המערער נהג ברכבו ברשלנות בכך שללא סיבה סבירה, איבד שליטה על רכבו, סטה לנתיב הנגדי תוך שהוא חוצה קו הפרדה רצוף, חסם את דרכו של רכב ב' וכלי הרכב התנגשו.
...
מבלי להתעלם מכל השיקולים שעל ערכאת הערעור לבחון בבואה לקבוע אם הערכאה הדיונית חרגה מרמת הענישה המקובלת, אני מחליט לקבל את הערעור ולבטל את עונש המאסר בפועל שהוטל על המערער, הגם שמדובר במאסר שירוצה בעבודות שירות.
עוד אני מורה כי עונש הפסילה בפועל יעמוד על 18 חודשים מיום הפקדת הרישיון 17.1.13, זאת בהתאם למידה הרשלנות הלא מבוטלת של המערער.
העונשים שהוטלו עליו, על ידי בימ"ש קמא חרגו מרמת הענישה המקובלת והצדיקו התערבות ערכאה זו. בהתחשב בהמלצת שירות המבחן והאמור בתסקיר וכלל השיקולים, אני מורה על העמדת המערער במבחן למשך שנה שבמהלכה ישולב בתוכנית טיפולית בהתאם להצעת שירות המבחן.

בהליך רשות ערעור פלילי (רע"פ) שהוגש בשנת 2019 בעליון נפסק כדקלמן:

בהגיעו לעקומה איבד שליטה על רכבו, סטה לנתיב הנגדי והיתנגש ברכב אחר.
...
סוף דבר, הבקשה נדחית.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו