מאגר משפטי לחיפוש בעזרת בינה מלאכותית
רוצים לראות איך משתמשים בדין רגע? לחצו כאן

אי ציות לאור אדום וחציית קו עצירה

בהליך תיק תעבורה (תת"ע) שהוגש בשנת 2017 בשלום ירושלים נפסק כדקלמן:

כשאני אוכף אור אדום מסתכל על הרמזור בכיוון נסיעת הנהג שעשה את העבירה ורק כאשר הרמזור מתחלף לאדום כשמצויין בדוח אני מסתכל על קו עצירה ומסתכל על הרכב שחצה קו עצירה כשהתחלף לאדום.
<#4#> גזר דין לנאשם נימסרה הודעת תשלום קנס ע"ס 1,000 ₪, בה יוחסה לו עבירה של אי ציות לאור אדום ברמזור, בהתאם לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה.
...
כללו של דבר, אני מרשיע את הנאשם בעבירה של אי ציות לאור אדום ברמזור, בהתאם לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה.
זה עוול שאני מורשע.
לפיכך, אני דן את הנאשם לתשלום קנס בסך 2,000 ₪ אשר ישולם ב -4 תשלומים חודשיים החל מיום 3.9.17.

בהליך ערעור פלילי תעבורה (עפ"ת) שהוגש בשנת 2019 בהמחוזי חיפה נפסק כדקלמן:

המערערת נהגה ברכבה בקלות ראש, על כך שלא שמה לב לדרך, לא צייתה לאור אדום בכיוון נסיעתה, נכנסה לצומת תוך שהיא חוצה קו העצירה באור אדום וחסמה דרכה של נהגת הרכב האחר והרכבים התנגשו.
...
בנסיבות אלו, משפרוטוקול הדיון הוא חד-משמעי (ולא הוגשה בקשה לתיקונו); ואף אם נניח כי הנסיבות היו כפי שטוענת להן המערערת, אזי לא התקיימו הנסיבות המצדיקות – לפי הפסיקה המנחה – להתיר חזרה מהודאה; ומשלא הוכח כי נגרם למערערת עיוות דין – המסקנה היא כי דין הערעור להידחות.

בהליך תאונת דרכים (ת"ד) שהוגש בשנת 2016 בשלום חיפה נפסק כדקלמן:

אותה העת, הגיעה לצומת מרחוב פלי"ם לכיוון הצ'ק פוסט גב' זידאני מרבת (להלן: "גב' מרבת"), אשר נהגה ברכב פרטי מסוג "טויוטה". הנאשם נהג רכבו ברשלנות בכך שלא ציית לאור אדום ברמזור בכיוון נסיעתו, ניכנס לצומת, תוך שהוא חוצה קו עצירה באור אדום, חסם את דרכה של נהגת רכב הטויוטה, גב' מרבת, וכלי הרכב התנגשו.
...
ביום 04.05.2016 הודעתי לצדדים כי החלטתי לזכות את הנאשם מהעבירות המיוחסות לו בכתב האישום.
גם העובדה שהעד ראה את הרמזור מצידו האחורי, ולא מצידו הקדמי, מוסיפה אף היא על הבעייתיות שבגרסתו ובמידת המהימנות אשר ניתן להעניק לה. העדה השנייה שמבססת את המסקנה שהנאשם נכנס לצומת באור אדום הינה מרוות.

בהליך תאונת דרכים (ת"ד) שהוגש בשנת 2021 בתעבורה מחוז מרכז נפסק כדקלמן:

הנאשם חצה קו עצירה, ניכנס לצומת ופגע בהולכת רגל אשר חצתה אותה עת את הכביש במעבר חצייה.
התאונה הנדונה בפניי התרחשה ביום 27.1.19 כלומר, בחלוף מעט יותר משנה! אלא, שהתאונה הנוכחית חמורה יותר באשר לנאשם עבירה נוספת של אי ציות לאור אדום! מכאן, הוכחה שהעונש הקודם אשר הוטל על הנאשם לא השיג מטרתו ולפיכך, יש לגזור עונש חמור יותר.
...
סוף דבר על יסוד דברים אלה, אני מטילה על הנאשם את העונשים הבאים: פסילה בפועל אני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק ברישיון נהיגה לתקופה בת 6 חודשים.
קנס אני דנה את הנאשם לתשלום קנס בסכום של 1,800 ₪ או 30 ימי מאסר תמורתו,.

בהליך תיק תעבורה (תת"ע) שהוגש בשנת 2021 בשלום אשדוד נפסק כדקלמן:

הנאשם קיבל לידו הודעת תשלום קנס במסגרתה יוחסה לו עבירה של אי ציות לאור אדום ברמזור, בנגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה, עבירה מיום 12.3.20.
שאלת הציות לאור האדום לא נבחנת כשהרכב כבר בתוך הצומת, אלא כשהרכב חוצה את קו העצירה/מעבר החציה/ רמזור קרוב.
...
לאור כל האמור, ועל אף האמון שנתתי לעדות השוטר, ודווקא בשל הדיוק הרב בדבריו, משלא התייחס השוטר לאור שדלק ברמזור כיוון נסיעת הנאשם ברגע חציית קו העצירה/מעבר החציה/ הרמזור הסמוך לא ניתן לקבוע מעבר לכל ספק כי בשלב האמור דלק אור אדום ברמזור בכיוון נסיעתו בעת כניסתו אל הצומת.
קבלת מראה מקום

השאירו פרטים והמראה מקום ישלח אליכםעורכי דין יקרים, חיפוש זה מגיע מדין רגע - מערכת סגורה המאפשרת את כל סוגי החיפוש בהקלדה בשפה חופשית מתוך הפסיקה בנט המשפט ובבית המשפט העליון. כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית, אנו מלמדים את המערכת את השפה המשפטית, אי לכך - אין יותר צורך לבזבז זמן יקר על הגדרות חיפוש מסורבלות. פשוט כותבים והמערכת היא זו שעושה את העבודה הקשה.

בברכה,
עו"ד רונן פרידמן

הצטרפו לאלפי עורכי דין שמשתמשים בדין רגע!

בין לקוחותינו